W doliczonym czasie gry Korona przekuła Stal w trzy punkty

poniedziałek, 26 sierpnia 2024 20:51 / Autor: Maciej Piętka
Maciej Piętka

W szóstej kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała ze Stalą Mielec 2:1. Z rzutu karnego bramkę dla kielczan zdobył Pedro Nuno, a wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Dawid Błanik.

I Połowa

2 minuta: Pierwsza okazja dla Stali. Techniczny strzał zza pola karnego oddał Shkurin. Na szczęście dobrą interwencją popisał się Dziekoński.

13’: Dłuższy fragment optycznej przewagi Korony, zakończonył się… rzutem wolnym dla mielczan. Niecelnie uderzał Domański.

15’: Po uderzeniu Matuszewskiego sędzia odgwizdał rzut karny dla Korony. Interwencja VAR-u doprowadziła jednak do zmiany tej decyzji.

25’: Z rzutu wolnego wrzucał, bardzo dziś aktywny, Matuszewski. Piłka trafiła pod nogi Trojaka, którego strzał zablokowali obrońcy.

30’: Dobry fragment Stali. W przeciągu minuty jej piłkarze kilkukrotnie próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Dziekońskiego. Wszystkie ich próby zostały jednak skutecznie zatrzymane przez obrońców Korony.

32’: Bardzo ciekawy wariant rzutu rożnego. Piłka, zagrana po ziemi, trafiła do nabiegającego Szykawki, który dość mocno skiksował.

36’: Groźnie wyglądająca kontra Korony zakończona niecelnym podaniem Białorusina do Remacla.

45+2’: Żółto-Czerwoni chcieli zakończyć pierwszą połowę mocnym akcentem. Wrzutka Hofmeistera trafiła na głowę Szykawki, a ten przeniósł futbolówkę nad bramką gości.

II Połowa

49’: Po raz drugi w tym spotkaniu sędzia odgwizdał rzut karny dla Korony. Tym razem nie zmienił swojej decyzji, a jedenastkę pewnie wykorzystał Pedro Nuno.

64’: Stal próbowała odpowiedzieć indywidualną akcją wprowadzonego wcześniej Getingera. W ostatniej fazie akcji, Trojak bez problemów zablokował Shkurina.

72’: Dobrze wyprowadzona akcja Korony. Hofmeister dostrzegł Trejo, ten przedłużył do Szykawki, który… kopnął tak, że piłka wylądowała prawie na sektorze gości.

77’: Akcja Trejo i Matuszewskiego zakończona niecelnym strzałem Nagamatsu.

82’: Kolejna dobra wrzutka z rzutu rożnego. Minimalnie z piłką minął się Szykawka.

86’: Kompletnie niewidoczna Stal… strzela bramkę. Po raz kolejny dużo miejsca przed polem karnym miał Domański, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z dystansu.

90+1’: Groźnie, choć niecelnie, z woleja uderzał Getingera.

90+2’: GOL DLA KORONY! Piłkę w pole karne zagrał Matuszewski, a akcję wykończył Błanik.

Korona Kielce – Stal Mielec 2:1 (0:0)

Bramki: Pedro Nuno 49’, Błanik 90+2’ – Domański 86’

Korona: Dziekoński – Zwoźny (Długosz 87’), Trojak, Malarczyk (Pięczek 46’), Resta, Matuszewski – Remacle (Nagamatsu 61), Hofmeister, Pedro Nuno (Błanik 87’) – Szykawka, Dalmau (Trejo 70’).

Stal: Mądrzyk – Jaunzems (Dadok 57’), Esselink, Matras, Senger, Wołkowicz (Getinger 57’) – Domański, Guillaumier (Gerbowski 76’), Hinokio (Bukowski 57’) – Wolsztyński (Assayag 61’), Shkurin.

Żółte kartki: Długosz 90’ – Hinokio 22’

Sędzia: Sebastian Krasny

Widzów: 11 057