Vive z Pucharem Polski!

niedziela, 21 maja 2017 20:50 / Autor: Piotr Natkaniec

Piłarze ręczni Vive Tauronu Kielce z 9 z rzędu i 14 w historii Pucharem Polski! Kielczanie zdeklasowali w rozgrywanym w Lublinie finale Orlen Wisłę Płock wygrywając 31:24!

Był to siódmy w historii triumf w tych rozgrywkach nad Orlen Wisłą Płock. Od 2011 roku tylko te dwie drużyny grają w finale Pucharu Polski.

"Nafciarze" już w pierwszej połowie byli tylko tłem dla podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. Od początku kapitalnie grali kieleccy rozgrywający – Uros Zorman oraz Dean Bombac. Słoweńcy tylko w pierwszej połowie mieli w sumie aż osiem asyst i ani jednej straty! Dzięki temu znakomicie funkcjonowała druga linia kieleckiej drużyny. Wisła walczyła z Vive tylko do 18 minuty. Wtedy wygrywali 9:7. Przez kolejne 12 minut rzucili zaledwie 3 gole,a kielczanie odpowiedzieli aż 9 trafieniami. Jeszcze lepiej wyglądała druga część gry. W 42. minucie po bramce Darko Djukicia było już 21:15 a dziesięć minut później trafił wracający po kontuzji Mariusz Jurkiewicz i przewaga wzrosła do ośmiu goli – 28:20. Ostatecznie płocczanie zmniejszyli rozmiary porażki przegrywając 7 golami.

W środę oba te zespoły spotkają się w finale PGNiG Superligi. Pierwszy mecz w Orlen Arenie o godz. 18.30.

Vive Tauron Kielce – Orlen Wisła Płock 31:24(16:12)

Vive Tauron Kielce: Szmal - Jurecki 8, Lijewski 5, Strlek 4, Bielecki 3, Aginagalde 3, Djukić 2, Bombac 2, Zorman 1, Reichmann 1, Jurkiewicz 1, Jachlewski 1, Walczak, Kus, Chrapkowski. Kary: 14 minut.

Orlen Wisła Płock: Corrales, Wichary, Morawski – De Toledo 7, Rocha 4, Żytnikow 3, Duarte 3, Racotea 3, Ghionea 2, Daszek 1, Wiśniewski 1, Piechowski, Tarabochia, Pusica, Mihić. Kary: 20 minut.

Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz, Jakub Tarczykowski