Vive o krok od półfinału mistrzostw Polski

niedziela, 23 kwietnia 2017 16:33 / Autor: Piotr Natkaniec

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce rozgromili w pierwszym meczu 1/4 finału mistrzostw Polski Górnik Zabrze 33:23. Kielczanie wypracowali sporą zaliczkę przed rewanżowym meczem w Kielcach, który odbędzie się w sobotę 29 kwietnia o godzinie 13.

Przerwa związana ze Świętami Wielkanocnymi nie zaszkodziła podopiecznym Tałanta Dujszebajewa. Gospodarze tylko przez pierwszy kwadrans byli w stanie przeciwstawić się kieleckiej drużynie. W 16. minucie po bramce niezwykle skutecznego Tobiasa Reichmanna było 10:9 dla aktualnych mistrzów Polski. Ryszard Skutnik, trener Górnika poprosił o przerwę, ale po niej defensywa zabrzan zupełnie się rozsypała. Przyjezdni rzucili 4 gole z rzędu i od tego momentu kontrolowali przebieg gry. Po indywidualnej akcji Bombaca, Vive wygrywało już 17:10. Do szatni obie drużyny schodziły przy stanie 18:13 dla zespołu z Kielc.

W drugiej części kielczanie utrzymywali wysoką przewagę. Nadal praktycznie bezbłędny był Reichmann. Pomylił się dopiero w 37 minucie, gdy na swoim koncie miał już 10 goli. Zabrzanie próbowali za wszelką cenę odrabiać straty grając bardzo agresywnie w obronie. Kielecka drużyna przystosowała się do takiej gry. Skutkiem tego było sporo dwuminutowych wykluczeń oraz dwie czerwone kartki. Najpierw otrzymał ją Paweł Paczkowski, a później Michał Adamuszek. W 58 minucie po golu Darko Djukicia było już 32:22. Vive utrzymało 10-bramkową przewagę wygrywając 33:23.

Górnik Zabrze - Vive Tauron Kielce 23:33 (13:18)

Vive Tauron: Szmal, Ivić - Reichmann 11, Lijewski 5, Aginagalde 4, Jurecki 3, Paczkowski 3, Bombac 2, Strlek 1, Zorman 1, Chrapkowski 1, Jachlewski 1, Djukić 1, Kus, Walczak .