Vardar pokonany po raz drugi! Spokojne zwycięstwo Łomży Vive w Lidze Mistrzów

środa, 25 listopada 2020 21:24 / Autor: Sebastian Kalwat

W spotkaniu 8. kolejki Ligi Mistrzów Łomża Vive Kielce pokonała Vardar Skopje 36:29. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa umocnili się na pierwszym miejscu w grupie A.

Na początku nieznaczną przewagę zdołali uzyskać gracze Vardaru, którzy po kilku minutach prowadzili 5:3, jednak kielczanie dość szybko, bo po kilkudziesięciu sekundach dogonili swoich przeciwników i w 11. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 6:6.

W 20. minucie, po serii bardzo dobrych interwencji w bramce Mateusza Korneckiego, który niespodziewanie znalazł się w wyjściowej "siódemce", kielczanie uzyskali czterobramkowe prowadzenie (14:10).

W końcowych minutach pierwszej połowy Łomża Vive kontynuowała dobrą grę i powiększała przewagę. Bardzo skuteczny w ataku był skrzydłowy Arkadiusz Moryto, który raz po raz wykańczał kontrataki kieleckiego zespołu. Do przerwy gospodarze prowadzili 18:12.

Początkowe fragmenty drugiej odsłony były dość wyrównane. Szczypiorniści Vardaru starali się gonić kielczan, ale na tym etapie meczu nadal tracili kilka bramek (25:20).

Bezpieczna przewaga Łomży Vive, pozwoliła Tałantowi Dujszebajewowi na dokonanie zmian w składzie. Na boisku pojawili się m.in. młodzi Cezary Surgiel i Michał Olejniczak, jednak gra kielczan po tych rotacjach nadal wyglądała dobrze.

Końcówka nie przyniosła większych emocji. Łomża Vive kontrolowaą wynik i ostatecznie po raz drugi w ciągu sześciu dni pokonała Vardar, tym razem 35:29.

W sobotę o godz. 12.30 kielczanie rozegrają kolejny mecz w PGNiG Superlidze, w którym zmierzą się z Azotami Puławy. W czwartek, 3 grudnia (godz. 20.45), w 9. kolejce Ligi Mistrzów zmierzą sie na wyjeździe z PSG.

Łomża Vive Kielce - Vardar Skopje 36:29 (18:12)

Vardar: Ristovski, Cantegrel – Walczak 1, Stoiłow 4, Dimitrioski, Georgiewski, Dissinger 4, Jotić 6, Kałarasz 1, Gadża 1, Cupić 4, Taleski, Dibirow 7, Vujin 1, Vekić, Miszewski.

Łomża Vive: Wolff, Kornecki – Vujović, Olejniczak 2, Sićko 2, A. Dujszebajew 7, Tournat 5, Lijewski 1, Kulesz 2, Moryto 7, Fernandez Perez 2, D. Dujszebajew 1, Gębala 4, Karaliok 3, Surgiel.