Udany rewanż kieleckich koszykarzy

środa, 31 stycznia 2024 20:47 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Koszykarze UJK Kielce pokonali przed własną publicznością KS Cracovię 1906 Yabimo 91:73 w 21. kolejce 2. Ligi Mężczyzn Najwięcej punktów rzucili Piotr Łosiak i Piotr Osiakowski.

W spotkanie lepiej weszli Akademicy, którzy po dwóch minutach prowadzili 7:0. Wysokie tempo gry utrzymali do końca pierwszej kwarty, która zakończyła się wynikiem 32:19. W drugiej połowie kielczanie nie zwalniali i wyszli na nawet 23-punktowe prowadzenie.  Ostatecznie na przerwę schodzili przy wyniki 50:29.

Najgorzej dla podopiecznych Rafała Gila wyglądała trzecia część gry, w połowie której przewaga UJK Kielce stopniała do ośmiu punktów. W ostatniej kwarcie kielczanie wrócili jednak do gry i zwyciężyli 91:73.

– Do tego meczu mało przygotowywaliśmy się pod względem taktycznym. Chcieliśmy przede wszystkim zadbać o wysokie tempo gry. To się udawało w pierwszej połowie stąd wysokie prowadzenie, które nas uśpiło, bo w trzeciej kwarcie daliśmy sobie rzucić wiele łatwych punktów i stanęliśmy. Ostatecznie jednak udało się pewnie wygrać – mówił Rafał Gil, trener UJK Kielce.

Punkty dla UJK Kielce: Piotr Łosiak, Piotr Osiakowski – 17; Jakub Lewandowski, Dominik Wesołek – 15; Wojciech Pisarczyk – 7; Oskar Lesisz – 6; Stanisław Strojek, Dzmitry Makhnach – 5; Adam Strojek – 4.