Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Udany powrót. Giemza triumfuje w Drawsku Pomorskim

sobota, 10 kwietnia 2021 17:38 / Autor: Damian Wysocki
Udany powrót. Giemza triumfuje w Drawsku Pomorskim
fot. Orlen Team
Udany powrót. Giemza triumfuje w Drawsku Pomorskim
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Maciej Giemza zaliczył udany powrót po kontuzji. 25-letni motocyklista z Piekoszowa wygrał pierwszą rundę Mistrzostw Polski w Rajdach Baja w Drawsku Pomorskim.

Dla 25-latka był to pierwszy start od feralnego dziewiątego etapu Rajdu Dakar, na którym uległ wypadkowi. Złamał wówczas kości śródstopia i zerwał więzadła obręczy barkowo-obojczykowej. Do treningów wrócił na początku marca.

Na „oesach” rozgrywanych na terenie poligonu w Drawsku Pomorskim nie miał sobie równych. Wygrał wszystkie trzy. Łącznie pokonał je w 2 godziny 37 minut i 56 sekund. Drugiego na mecie Tomasza Wikowicza wyprzedził o 10 minut i 38 sekund. Trzeci był Tomasz Jamruż.

 – To był pierwszy start do Dakarze. Po kontuzji nie ma praktycznie śladu. Podczas jazdy o niej w ogóle nie myślałem. Cieszę się, że udało się wygrać. Nie są to zawody takiej rangi jakiej bym oczekiwał, jednak każde zwycięstwo jest na wagę złota. Motocykl spisywał się świetnie, za co dziękuję całej załodze. Nie mogę doczekać się kolejnych startów – powiedział Maciej Giemza, broniący barw Orlen Teamu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO