Udane zakończenie dobrego sezonu Korony Handball

sobota, 25 maja 2019 15:39 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiornistki Korony Handball udanie zakończyły zmagania w sezonie 2018/2019. Kielczanki w meczu ostatniej kolejki PGNiG Superligi pokonały przed własną publicznością UKS PCM Kościerzyna 34:30.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania przyniosła sporo emocji. Podopieczne Pawła Tetelewskiego nie mogły odskoczyć przyjezdnym na więcej niż trzy bramki. Drużyny do szatni schodziły przy wyniku 19:17 dla Korony.

Kielczanki wyraźną przewagę zaczęły uzyskiwać po czterdziestej minucie, kiedy miały pięć, sześć trafień zapasu. To pozwoliło im na swobodne kontrolowanie boiskowych wydarzeń, a w efekcie na odniesienie siódmego zwycięstwa w rundzie finałowej. Znakomite zawody rozegrała Magda Więckowska. Dziewiętnastoletnia rozgrywająca Korony zobyła aż piętnaście bramek.

Korona Handball z 37 punktami na koncie sezon zakończyła na siódmym miejscu. Podopieczne Pawła Tetelewskiego wygrały czternaście spotkań (w tym dwa po karnych) oraz zanotowały taką samą liczbę porażek. Królową strzelczyń tego sezonu została rozgrywająca kieleckiej "siódemki" – Honorata Syncerz. 26-latka zdobyła 175 bramek w 26 meczach. Mistrzem Polski w sezonie 2018/2019 została MKS Perła Lublin. Na podium znalazły się również Metraco Zagłębie Lubin i Energa AZS Koszalin.

Kielczanki w najbliższych dniach czeka tygodniowe roztrenowanie, po którym zawodniczki rozjadą się na ponad miesięczne urlopy.

Korona Handball – UKS PCM Kościerzyna 34:30 (19:17)

Korona: Orowicz, Hibner, Nazimek – Gliwińska, Kędzior 3, M. Więckowska 15, Czekala 2, Charzyńska, Homonicka, D. Więckowska 4, Parandii 3, Zimnicka 1, Jach, Piwowarczyk, Skowrońska, Mochocka 2.