Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Decortrend2705SP

SPORT

Trzy dni wolnego i ładowanie akumulatorów

poniedziałek, 20 marca 2023 07:44 / Autor: Damian Wysocki
Trzy dni wolnego i ładowanie akumulatorów
Trzy dni wolnego i ładowanie akumulatorów
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Przed Koroną Kielce dwutygodniowa przerwa w walce o utrzymanie. Podczas zmagań reprezentacyjnych, podopieczni Kamila Kuzery nie rozegrają żadnego sparingu.

Za „żółto-czerwonymi” osiem spotkań w rundzie rewanżowej. Zdobyli w nich 14 punktów, co plasuje ich w czołowej czwórce wiosny. Po ostatnim remisie w Szczecinie zespół Kamila Kuzery osunął się na spadkowe 16. miejsce. Ścisk w tabeli jest bardzo duży. Do bezpiecznej lokaty tracą punkt, a trzy do dziesiątego miejsca.

Po ostatnim spotkaniu w Szczecinie, piłkarze dostali trzy dni wolnego. Do pracy wrócą w środę. Od czwartku część zawodników – tych, którzy grali mniej – będzie pracować z trzecioligowymi rezerwami i zagra w sobotnim meczu z Podlasiem Biała Podlaska.

– Zawodnicy dostali wolne, aby oczyścić głowy. One od początku rundy są mocno obciążone. Nie mają chwili na odprężenie. Mamy ostatni okres, aby doładować się na mecze po przerwie. Popracujemy, ale nie będziemy kończyć mikrocyklu sparingiem. Część zawodników odbędzie jednostki treningowe, a reszta zagra w drugim zespole. Dla mnie to najlepsze wyjście – mówi Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.

Z drużyną nie będzie trenował Dominick Zator, który pojechał na zgrupowanie reprezentacji Kanady. 28-letni obrońca będzie mógł zagrać w spotkaniach Ligi Narodów CONCACAF  przeciwko Curacao (25 marca, Willemstad) i Hondurasowi (28 marca, Toronto).

Korona rozegra kolejny mecz w sobotę, 1 kwietnia. Jej rywalem na Suzuki Arenie będzie Miedź Legnica. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO