Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Thrastarson przeszedł kolejny zabieg. Nie wiadomo, jak wpłynie na termin powrotu

poniedziałek, 21 czerwca 2021 10:07 / Autor: Damian Wysocki
Thrastarson przeszedł kolejny zabieg. Nie wiadomo, jak wpłynie na termin powrotu
Thrastarson przeszedł kolejny zabieg. Nie wiadomo, jak wpłynie na termin powrotu
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Haukur Thrastarson, środkowy rozgrywający Łomży Vive Kielce, przeszedł kolejny, mało inwazyjny zabieg kontuzjowanego kolana. Na razie nie wiadomo w jakim stopniu, i czy w ogóle, wydłuży to jego powrót na parkiet.

20-latek od kilku miesięcy dochodzi do pełnej sprawności po operacji rekonstrukcji więzadeł krzyżowych w lewym kolanie, które zerwał w październikowym spotkaniu w Elverum. Na finiszu rehabilitacji pojawiły się komplikacje. Nad stanem jego zdrowia zastanawiali się polscy, islandzcy i hiszpańscy lekarze. Ostatecznie, zdecydowano się na przeprowadzenie zabiegu artroskopii w Barcelonie.

– Cały czas  czuję dziwne „kliknięcie”, gdy prostuję kolano. Właśnie to „kliknięcie” musimy sprawdzić w Barcelonie. Musimy być pewni, że w niczym nie przeszkadza, zanim zacznę kolejny etap rehabilitacji – wyjaśniał kilka dni temu Haukur Thrastarson w rozmowie z oficjalną stroną internetową mistrza Polski.

Początkowo wydawało się, że utalentowany playmaker wróci do treningów z drużyną od początku letniego okresu przygotowawczego. Na razie jest za wcześnie, aby stwierdzić, czy będzie to możliwe.

– Odkąd przyjechałem do Kielc, wszystko idzie źle. Przez to wszystko nie byłem jeszcze w stanie pokazać, na co mnie stać. Tego kim jestem, co potrafię. Chciałbym móc po prostu być sobą. Nie mogę doczekać się powrotu do zdrowia, bycia na boisku, robienia tego, w czym jestem najlepszy, występów z drużyną. Zespół bardzo mnie wspiera, rozumie mogą sytuację i pomaga – tłumaczy młody zawodnik.

Przypomnijmy, poważny uraz kolana leczy również inny rozgrywający kieleckiego klubu – Daniel Dujszebajew. Hiszpan najprawdopodobniej opuści cały sezon 2021/22.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO