Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Szpakowski: Rywale będą szukać przełamania. Nie pozwolimy im na to

wtorek, 17 sierpnia 2021 06:51 / Autor: Damian Wysocki
Szpakowski: Rywale będą szukać przełamania. Nie pozwolimy im na to
Szpakowski: Rywale będą szukać przełamania. Nie pozwolimy im na to
Damian Wysocki
Damian Wysocki

– Po tych trzech zwycięstwach, atmosfera jest bardzo dobra. Nie może być inaczej. Zebrała się bardzo fajna ekipa. Mocno wspieramy się, co widać w trudnych momentach w trakcie spotkań – mówi Marcin Szpakowski, środkowy pomocnik Korony Kielce, przed pierwszym wyjazdem w sezonie.

„Żółto-czerwoni” zainaugurowali pierwszoligowe zmagania od wywalczenie kompletu dziewięciu punktów. W ostatniej kolejce pokonali GKS 1962 Jastrzębie 2:1, chociaż goście często przejmowali inicjatywę.

– To spotkanie pokazało, że potrafimy dowieźć wynik. W poprzednim sezonie nie moglibyśmy być tego w stu procentach pewni. Teraz widać pewność w obronie. Latem dołączyło do nas sporo nowych zawodników, a wraz z nimi dużo jakości. To główny powód, dlaczego prezentujemy się lepiej – wyjaśnia Marcin Szpakowski.

Młody pomocnik zwraca również uwagę na jeszcze jeden czynnik, dzięki któremu Korona osiąga lepsze wyniki.

– Na naszą korzyść przemawia indywidualna jakość zawodników ofensywnych. Ostatnio gole zdobyli Adam Frączczak i Kuba Łukowski. Dali nam prowadzenie. To jest bezcenne.

W środę Korona rozegra pierwszy mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Stomil Olsztyn, który przegrał wszystkie dotychczasowe spotkania.

– Jedziemy tam, aby wygrać. Wiemy, że ta liga jest specyficzna, że w każdym meczu trzeba być maksymalnie skoncentrowanym, aby wygrywać. Wiadomo, że rywale będą szukali przełamania. Nie pozwolimy im na to. Naszym celem są trzy punkty – przekonuje Marcin Szpakowski.

Środowy mecz Stomil – Korona w Olsztynie rozpocznie się o godz. 18 i będzie w całości transmitowany na naszej antenie.

fot. Grzegorz Ksel (CKsport.pl

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO