Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Suzuki Arena gotowa. Śniegu ma nie być, ale traktorki są w gotowości

poniedziałek, 06 lutego 2023 08:55 / Autor: Damian Wysocki
Suzuki Arena gotowa. Śniegu ma nie być, ale traktorki są w gotowości
Suzuki Arena gotowa. Śniegu ma nie być, ale traktorki są w gotowości
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W ostatnich dniach sporo pracy mieli pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, którzy przygotowywali murawę na poniedziałkowy mecz Korony Kielce z Cracovią. Stan boiska jest bardzo dobry.

W czwartek i piątek rano, jeszcze przed obfitymi opadami śniegu, trwały prace pod kątem meczu. Na początku poprzedniego tygodnia włączono instalację podgrzewania. Skoszono również trawę.

W sobotę usunięto ręcznie śnieg, aby nie dopuścić do tego, aby boisko stało się zbyt grząskie. W niedzielę na głównej płycie rozruch odbyli podopieczni Kamila Kuzery.

Na poniedziałek nie są prognozowane opady śniegu, ale w Kielcach są gotowi, gdyby przyszło go usuwać bezpośrednio przed albo w trakcie pojedynku. W tej kolejce z powodów obfitych opadów odwołano starcie Wisły Płock z Wartą Poznań. Brawurowa akcja odśnieżania odbyła się w Zabrzu, gdzie rolę główną odegrał traktorek z ciekawą konstrukcją palety ze szczotkami.

– Zobaczymy, jakie będą potrzeby. Mamy do dyspozycji dwa ciągniki. Gdyby zdarzył się opad, to mamy bardzo szeroką szczotkę, dzięki której jesteśmy w stanie dziesięć minut usunąć śnieg – mówi Jacek Domaradzki, kierownik Suzuki Areny.

Poniedziałkowy mecz z Cracovią rozpocznie się o godz. 19 i będzie w całości transmitowany na naszej antenie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO