Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Sprawą Korony ponownie zajmą się radni. Serial z przejęciem klubu przez miasto dobiegnie końca?

poniedziałek, 26 października 2020 18:52 / Autor: Damian Wysocki
fot. Grzegorz Ksel
Damian Wysocki

Być może we wtorek dowiemy się, kiedy dokładnie miasto przejmie większościowy, 72-procentowy pakiet akcji Korony Kielce. Ta sprawa znalazła się w programie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. 

Radni zapoznają się z wynikami audytu, który w ostatnich dniach był przeprowadzany w klubie, podobnie jak z umową zbycia akcji. Rajcy jeszcze raz pochylą się nad uchwałą przyjętą na początku sierpnia. Miasto musi wprowadzić drobne poprawki w jej treści. Chodzi o zmianę zwrotu "objęcie akcji" na "nabycie akcji".

– Mogłoby to trafić na listopadową sesję, ale biorąc pod uwagę sytuację finansową spółki, w naszej ocenie jej szybkie procedowanie jest bardzo ważne. Zmiany pozwolą na ostateczną finalizację całego procesu – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta rozpocznie się o godz. 13. Przypomnijmy: miasto ma przejąć 72-procentowy pakiet akcji od rodziny Hundsdorferów za symboliczną złotówkę. Ponadto zobowiązało się do dokapitalizowania spółki kwotą 4 milionów 955 tysięcy złotych, co pozwoli na spłatę długów za poprzedni sezon.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO