Spacerek Vive z Legionowem

poniedziałek, 12 października 2015 20:57 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Szczypiorniści Vive Tauron Kielce mieli zaledwie dzień przerwy pomiędzy ostatnim pojedynkiem w Lidze Mistrzów z IFK Kristianstad a poniedziałkowym meczem z KPR RC Legionowo. Nie przeszkodziło to jednak kielczanom w odniesieniu okazałego zwycięstwa. Mistrzowie Polski wygrali na wyjeździe 25:35.

W starciu z beniaminkiem nie zagrali Karol Bielecki i Tobias Reichmann. Dujszebajew dał również odpocząć Marinowi Sego, a całe spotkanie zagrał Sławomir Szmal. W pierwszej części gry gospodarze starali się prowadzić wyrównany bój z trzecią drużyny Europy. Kiedy goście prowadzili już 10:6, Legionowo potrafiło jeszcze gonić i łapać kontakt z rywalami. Jednak przy stanie 13:14, Vive Tauron rzuciło 4 bramki z rzędu i do szatni schodzili już przy bezpiecznym wyniku.

W drugiej połowie Legionowo zupełnie opadło z sił. Już po pierwszym kwadransie podopieczni Tałanta Dujszebajewa doprowadzili do wyniku 16:26. Potem bezpiecznie kontrolowali przebieg spotkania. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie gości był Ivan Cupić (9 goli, 90% skuteczności).

KPR RC Legionowo - Vive Tauron Kielce 25:35

Vive Tauron: Szmal – Strlek 7, Jachlewski 3, Chrapkowski, Jurecki 2, Tkaczyk 2, Zorman 1, Buntić 1, Lijewski 3, Cupić 8, Vujović, Aginagalde 5, Kus 3.