Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

SMS Kielce obronił tytuł

czwartek, 26 maja 2022 07:35 / Autor: Damian Wysocki
SMS Kielce obronił tytuł
fot. Patryk Ptak
SMS Kielce obronił tytuł
fot. Patryk Ptak
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Wtorkową „Świętą Wojnę” w Orlen Arenie poprzedziła druga edycja turnieju Szkół Mistrzostwa Sportowego – SMS Cup. Tytuł obroniła drużyna z Kielc.

W pierwszym spotkaniu zespół Rafała Bernackiego pokonał SMS Kwidzyn 38:29 (17:12).

– SMS Cup to fajna idea. Młodzi chłopcy mogą zagrać jak w Superlidze. Fajnie też, że jest to organizowane przed meczem decydującym o mistrzostwie Polski, więc myślę, że dla tych chłopaków to też dodatkowy smaczek. Wydaje mi się, że różnicę w wyniku zrobiła bramka. Dobrze weszliśmy w mecz i utrzymywaliśmy przewagę, wykorzystując niefrasobliwość przeciwników. Z przebiegu meczu nasze zwycięstwo było zasłużone – komentował to spotkanie szkoleniowiec kieleckiego SMS-u.

W finale jego zawodnicy pokonali SMS Płock 33:25 (16:13).

– Ten mecz na pewno był trudniejszy. Zagraliśmy dobrze w obronie, chociaż trochę zabrakło nam koncentracji, ponieważ można było takie 3-4 bezpańskie piłki zebrać, gdzie SMS Płock rzucił z tego bramki. Wydaje mi się, że zagraliśmy też dobrze w ataku pozycyjnym i skutecznie oraz z małą ilością błędów technicznych, co przełożyło się na wynik, a przewaga po przerwie urosła i była bezpieczna – powiedział Rafał Bernacki.

W meczu o 3. miejsce SMS Kwidzyn pokonał SMS Lubin 42:20.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO