Sićko wrócił i przerzucił setkę. Polacy ograli Iran

środa, 04 stycznia 2023 18:31 / Autor: Damian Wysocki

W pierwszym meczu Noworocznego Turnieju Towarzyskiego w Katowicach, polscy szczypiorniści pokonali Iran 32:27. Po raz kolejny skutecznością błysnął Arkadiusz Moryto. Prawoskrzydłowy Industrii Kielce zdobył 10 goli.

W wyjściowej siódemce „biało-czerwonych” znalazł się Szymon Sićko, dla którego był to pierwszy mecz po przerwie spowodowanej urazem głowy. Szybko zapisał na swoim koncie dwa gole. Nie było po nim widać żadnej blokady. W siódmej minucie, po jego ładnym rzucie z drugiej linii, Polska prowadziła 5:4. 25-latek osiągnął granicę stu bramek w reprezentacji.

Skuteczny był również inny zawodnik Industrii Kielce – Arkadiusz Moryto. Polacy długo utrzymywali trzybramkową przewagę, ale w końcówce pierwszej połowy nie mogli znaleźć sposobu na obronę Iranu. Podopieczni Patryka Rombla notowali szereg strat w ataku. Pięć razy zgubili piłkę grając bez bramkarza przy osłabieniu, a rywale zdobyli łatwe trafienia. Gracze z Azji odrobili straty i na przerwę schodzili prowadząc 17:16.

Po zmianie stron Polacy zmienili ustawienie w obronie. W tym elemencie radzili sobie dużo lepiej. W ataku nieźle rozgrywał Michał Olejniczak, a po dziesięciu minutach gospodarze znów prowadzili trzema bramkami – 22:19.

„Biało-czerwoni” kontrolowali przebieg rywalizacji, chociaż wyraźnie odskoczyli od rywala dopiero w końcówce. Kolejne bramki na swoim koncie zbierał Arkadiusz Moryto, który finalnie zaliczył ich dziesięć i był najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie. Szymon Sićko zanotował cztery trafienia, Michał Olejniczak trzy, a Tomasz Gębala jedno. W kadrze na mecz zabrakło Mateusza Korneckiego.

W czwartek o godz. 17 Polska zagra z Marokiem.