Sezon stulecia. Puszcza Niepołomice awansowała do ekstraklasy

niedziela, 11 czerwca 2023 20:31 / Autor: Damian Wysocki

Puszcza Niepołomice uzupełniła grono ekstraklasowiczów w sezonie 2023/24. W finale baraży podopieczni Tomasza Tułacza pokonali na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:2. Zwycięzcę wyłoniła dogrywka.

Bezpośredni awans do elity wywalczyły Łódzki Klub Sportowy i Ruch Chorzów. Baraże przyniosły sporo emocji. W półfinałach Bruk-Bet Termalica ograła u siebie Stal Rzeszów 2:0, a Puszcza Niepołomice na wyjeździe faworyzowaną Wisłę Kraków 4:1.

Finał dostarczył wielu emocji. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale tuż po wznowieniu gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Tomas Poznar. Puszcza wyrównała po pięciu minutach za sprawą Artura Siemaszki.

Po godzinie prowadziła 2:1. Pechowo piłkę do własnej siatki skierował Andrej Kadlec. Dziesięć minut później do wyrównania doprowadził Muris Mesanović.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Kluczowa akcja miała miejsce w 99. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony gola na wagę awansu zdobył Konrad Stępień.

Dla Puszczy Niepołomice to pierwszy awans do elity w stuletniej historii klubu. Podopieczni Tomasza Tułacza będą rozgrywać swoje mecze w roli gospodarza na Stadionie Miejskim przy ulicy Reymonta w Krakowie.

W zespole z Małopolski grają byli piłkarze Korony Kielce: Michał Koj i Emile Thiakane. Pierwszy z nich przed rokiem świętował awans do elity z "żółto-czerwonymi".