Sensacyjne awanse Norwegii i Niemiec

środa, 27 stycznia 2016 19:52 / Autor: Damian Wysocki

Reprezentacja Norwegii została pierwszym półfinalistą EHF Euro 2016. Drużyna ze Skandynawii w decydującym o awansie meczu pokonała Francje. Jeśli Polacy pokonają, zremisują lub przegrają z Chorwacją różnicą nie większą niż trzech bramek to „Trójkolorowym” pozostanie walka tylko o miejsca 5-8.

Na początku spotkania kilku bramkową przewagę osiągnęła reprezentacja Francji, która 15. minutach prowadziła 7:4. Norwegowie dzięki dobrze grającej drugiej linii zdołali odrobić straty i tuż przed końcem pierwszej połowy wyjść na prowadzenie 12:11.

W drugiej odsłonie zespół ze Skandynawii bardzo dobrze prezentował się w obronie i był skuteczny w ataku. Na dziesięć minut przed końcem spotkania Norwegowie prowadzili już 23:19. Pomimo usilnych starań Francuzi nie odrobili strat i przegrali 24:28. Taki wynik oznacza, że obrońców tytułu zabraknie w półfinale imprezy jeśli Polska wygra, zremisuje lub przegra różnicą nie większą niż trzech bramek to Francuzom pozostanie gra o miejsca 5-8.

W drugiej grupie awans do półfinału wywalczyła reprezentacja Niemiec, która 25:23 pokonała Danię. Tobias Reichmann, skrzydłowy Vive zdobył cztery bramki i popisał się stu procentową skutecznością.