Rezerwy Korony zatrzymały Wieczystą

środa, 24 maja 2023 19:49 / Autor: Damian Wysocki

W środowym meczu 30. kolejki III Ligi, rezerwy Korony Kielce zremisowały na wyjeździe z Wieczystą Kraków 1:1. Taki wynik oddala faworyzowaną drużynę z Małopolski od awansu.

Podopieczni Mariusza Ludwinka nie notują najlepszej wiosny. W meczu z drużyną, w której składzie jest kilku zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem, poradzili sobie bardzo dobrze.

Ich mocnym punktem był Adrian Sandach, który świetnie spisywał się między słupkami. Korona II wyszła na prowadzenie w 49. minucie. Miłosz Strzeboński zagrał prostopadłą piłkę do Jakuba Rybusa, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Krakowianie odpowiedzieli dopiero w 87. minucie. Ładnym strzałem, niemal w samo „okienko”, popisał się Radosław Majewski.

To trzeci mecz z rzędu, w którym Wieczysta straciła punkty. Jej potknięcia nie wykorzystała Stal Stalowa Wola, która zremisowała u siebie z Podlasiem Biała Podlaska 1:1. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego, który jesienią prowadził jeszcze ŁKS Łagów, mają punkt przewagi nad zespołem z Krakowa.

Korona II zajmuje 11. miejsce. W najbliższą sobotę zagra u siebie z Wisłoką Dębica.