Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Reprezentant Czarnogóry w Koronie

wtorek, 21 czerwca 2022 20:02 / Autor: Damian Wysocki
Reprezentant Czarnogóry w Koronie
Reprezentant Czarnogóry w Koronie
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Sasa Balić, doświadczony obrońca z Czarnogóry, dołączył do Korony Kielce. Podpisał roczny kontrakt. 

32-latek przychodzi do „żółto-czerwonych” jako wolny zawodnik, po tym jak dobiegł końca jego kontrakt z Zagłębiem Lubin, w którym spędził pięć sezonów.

Stoper, mogący grać również na lewej obronie, zagrał w ostatnim sezonie w 20 meczach PKO Ekstraklasy. Do tej pory na polskich boiskach zanotował 130 spotkań, w których zdobył sześć bramek. Doskonale zna się z Pawłem Golańskim, z którym grał przez jeden sezon w rumuńskim ASA Targu Mures. Obecny dyrektor Korony pomagł w ściągnięciu go do Polski w 2017 roku.

W trakcie kariery Sasa Balić grał również ligach serbskiej, chorwackiej i ukraińskiej.

Środkowy obrońca ma 13 meczów w reprezentacji Czarnogóry. Był powołany na ostatnie, czerwcowe zgrupowanie, ale nie zagrał w żadnym z czterech spotkań Ligi Narodów.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączę do Korony Kielce. Ze swojej strony obiecuję, że każdy trening, każdy mecz to będzie dla mnie walka, w której dam z siebie wszystko – powiedział Sasa Balić. 

To piąty letni transfer Korony. Wczesniej zespół zasilili napastnicy Bartosz Śpiączka i Hubert Szulc oraz środkowi pomocnicy Miłosz Trojak i Adam Deja. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO