Rekord frekwencji na Suzuki Arenie i problemy z kołowrotkami

poniedziałek, 18 października 2021 09:42 / Autor: Damian Wysocki

Podczas sobotniego meczu Korony Kielce z Widzewem Łódź padł rekord frekwencji na Suzuki Arenie. Na trybunach zasiadło 7254 osób. Nie wszystkie z nich zdążyły na pierwszy gwizdek.

Wszystko przez zbyt małą przepustowość kołowrotków na bramkach. Po spotkaniu pojawiło się wiele negatywnych komentarzy kibiców w tej sprawie, do których klub odniósł się we wpisach w mediach społecznościowych.

„Do godziny 20:00 na stadionie obecnych było 2894 kibiców, co oznacza, że przez 30 minut na obiekt chciało wejść 4360 z Was, co daje 145 kibiców na minutę. Dostępna na stadionie infrastruktura nie pozwala na to, by obsłużyć tak wiele osób w tak krótkim czasie. Dziękujemy za Waszą obecność i wsparcie przez całe spotkanie”, napisał klub w mediach społecznościowych.

7254 widzów to najlepszy wynik na meczu Korony od ponad dwóch lat. 28 lipca spotkanie 2. kolejki PKO Ekstraklasy z Legią Warszawa obejrzało 11 692 kibiców. W trwającym sezonie, do tej pory, największą publikę zgromadził mecz 7. serii z Miedzią Legnica, który zobaczyło 6334 widzów.