Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Przejęcie znowu opóźnione. Sprawą Korony zajmą się jeszcze radni

środa, 21 października 2020 10:08 / Autor: Damian Wysocki
fot. Grzegorz Ksel
Damian Wysocki

W tym tygodniu miasto nie przejmie większościowego 72-procentowego pakietu akcji Korony Kielce. Nad sprawą ponownie pochylą się radni na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.

W ostatnich dwóch dniach miejscy urzędnicy analizowali audyt, który niedawno przeprowadziła w klubie firma BudoSerwis. Z jego wynikami, podobnie jak z umową zbycia akcji, mają zapoznać się radni. Podczas nadzwyczajnej sesji jeszcze raz pochylą się nad uchwałą, którą przyjęli na początku sierpnia. Miasto musi wprowadzić drobne poprawki w jej treści. Chodzi o zmianę zwrotu "objęcie akcji" na "nabycie akcji".

– Od czasu podjęcia uchwały w sprawie przyszłości Korony S.A. trwały intensywne prace Urzędu Miasta nad finalizacją tego procesu. Między innymi dotyczące ustalenia treści końcowej umowy z rodziną Hundsdorferów. Na zlecenie urzędu zostało przygotowane przez zewnętrzną firmę opracowanie w zakresie wyceny spółki. Z tymi dokumentami, jak również z przygotowanym przez obie strony projektem umowy, powinni zapoznać się radni. Po konsultacjach prawniczych okazało się, że konieczne jest wprowadzenie drobnej, technicznej korekty do pierwotnego teksu uchwały. Mogłoby to trafić na listopadową sesję, ale biorąc pod uwagę sytuację finansową spółki, w naszej ocenie, jej szybkie procedowanie jest bardzo ważne. Zmiany pozwolą na ostateczną finalizację całego procesu – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta trafił już do przewodniczącego Kamila Suchańskiego. Jak udało nam się ustalić, odbędzie się ona we wtorek o godz. 13.

Przypomnijmy: miasto przejmie 72-procentowy pakiet akcji od rodziny Hundsdorferów za symboliczną złotówkę. Ponadto, dokapitalizuje spółkę kwotą 4 milionów 955 tysięcy złotych, co pozwoli na spłatę długów za poprzedni sezon.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO