Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Potężne osłabienie Suzuki Korony Handball. Do końca roku bez Pastuszki

środa, 20 października 2021 17:37 / Autor: Damian Wysocki
Potężne osłabienie Suzuki Korony Handball. Do końca roku bez Pastuszki
Potężne osłabienie Suzuki Korony Handball. Do końca roku bez Pastuszki
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Suzuki Korona Handball do końca roku będzie musiała radzić sobie bez Michaliny Pastuszki. Młoda rozgrywająca musi poddać się zabiegowi artroskopii kolana.

Od kilku tygodni utalentowana rozgrywająca zmaga się z bólem kolana. Początkowo wydawało się, że jej przerwa nie będzie zbyt długa, a odpoczynek od treningów pozwoli na rozwiązanie problemów. Młodzieżowa reprezentantka Polski wznowiła zajęcia, ale dalej odczuwała ból, a po kolejnej konsultacji lekarskiej zdecydowano, że konieczna będzie artroskopia.

Zabieg zostanie wykonany w czwartek. Jeśli dojdzie tylko do czyszczenia, to przerwa w treningach wyniesie około miesiąca. Jeśli dodatkowo trzeba będzie zszyć łękotkę, to absencja może  wydłużyć się nawet do czterech miesięcy.

Michalina Pastuszka może mówić o sporym pechu, bo w pierwszej części roku długo zmagała się z bólem piszczeli. Później zaliczyła udane wejście do PGNiG Superligi. W spotkaniach z FunFloorem Perłą Lublin i Młynami Stoisław Koszalin była wybierana MVP kieleckiej drużyny. Teraz dodatkowo nie pomoże młodzieżowej reprezentacji Polski w listopadowych meczach kwalifikacji mistrzostw świata.

Na środku rozegrania mogą grać Honorata Gruszczyńska i Wiktoria Gliwińska. Najprawdopodobniej dopiero w nowym roku zespołowi będzie mogła pomóc Paulina Kasprzyk.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO