Polacy najlepsi w towarzyskich zmaganiach w Ergo Arenie

piątek, 29 grudnia 2017 19:06 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści reprezentacji Polski zwyciężyli w towarzyskim 4NationsCUP, który w czwartek i piątek odbył się w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. „Biało-czerwoni” w finale imprezy pokonali Białoruś 26:22.

W spotkaniu zagrało dwóch zawodników PGE VIVE Kielce, którzy obecnie przebywają na wypożyczeniach w innych zespołach. Paweł Paczkowski (Motor Zaporoże) i Patryk Walczak (Massy Essonne HB) zdobyli po dwa gole.

Kolejny występ w reprezentacji zaliczył Arkadiusz Moryto, który graczem kieleckiej drużyny będzie od przyszłego sezonu. Prawoskrzydłowy Zagłębia zdobył pięć bramek i ponownie był najskuteczniejszym szczypiornistą „Biało-czerwonych”. W barwach Białorusi zagrał Artsem Karalek - kolejny zawodnik, który od lipca będzie reprezentował PGE VIVE.

Trzecie miejsce w towarzyskim turnieju przypadło Bahrajnowi, który ograł 37:22 Japonię.

Dla Polaków 4NationsCUP stanowił element przygotowań przed arcyważnym turniejem preeliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2019, który w dniach 12-14 stycznia odbędzie się w Portugalii. Podopieczni Piotra Przybeckiego zmierzą się w nim z gospodarzami, Cyprem i Kosowem. Prawo gry w eliminacjach do mundialu zyska tylko zwycięzca trzydniowych zmagań.