[Podsumowanie III ligi] Zwycięstwo Wisły Sandomierz. KSZO i ŁKS Łagów z porażkami

poniedziałek, 09 listopada 2020 14:07 / Autor: Sebastian Kalwat

W 18. kolejce rozgrywek III ligi zawodnicy Wisły Sandomierz pokonali Wólczankę Wólka Pełkińska 1:0. Swoje mecze przegrali natomiast zawodnicy KSZO oraz ŁKS-u Łagów. Rezerwy Korony zremisowały z Lewartem Lubartów 1:1.

ŁKS Probudex Łagów - Avia Świdnik 1:4 (1:2)

Bramki: 35' Balotelli - 13' Maluga, 31' Białek, 49' 77' Mroczek

ŁKS: Michalski - Czerwiak, K. Rogoziński (64' Uniat ), Ślefarski, Kolasa, Mójta, Gierczak (30' Biesiada), Krzeszowski (64' Zaręba), Imiela, Balotelli (75' Buczek), Rogala (64' Borowiak).

Avia: Sobieszczyk - Górka, Wójcik (79' Poleszak), B. Mroczek, Białek (72' Szpak), Maluga (87' Ceglarz), Drozd, Oziemczuk (79' K. Mroczek), Niewęgłowski, Uliczny, Mykytyn.

To spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęło się dla przyjezdnych. Już w 13. minucie gola dla Avii zdobył Dominik Maluga i wyprowadził tym samym swoją drużynę na prowadzenie.

Po około dwóch kwadransach meczu było 2:0 dla świdniczan, a do bramki strzeżonej przez Przemysława Michalskiego trafił Wojciech Białek.

Kilka minut po drugiej straconej bramce, łagowianie odpowiedzieli. Gola zdobył brazylijczyk Amarildo, jednak jak się później okazało, było to jedyne trafienie gospodarzy w tej rywalizacji.

Druga połowa przebiegała pod dyktando gości, którzy potwierdzili swoją dominację dwoma golami Bartosza Mroczka odpowiednio w 49. oraz 77. minucie. Do końca spotkania nic już się nie zmieniło i ŁKS Łagów musiał uznać wyższość rywala, przegrywając 1:4.

Po tym spotkaniu łagowianie z dorobkiem 25 punktów zajmują dziewiąte miejsce w tabeli III ligi.

KS Wiązownica - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (2:1)

Bramki: 13' 40' 85' Rop - 28' 62' (k) Trochim

KS Wiązownica: Cynar - Kasia, Gil, Bentkowski, Mac, Gliniak, Staszczak, Kumor, Michalik, Wydra, Rop.

KSZO: Szymkowiak - Kaczmarek, Mężyk, Dwórzyński, Głaz - Mąka (75' Paluch), Trochim, Zaklika (85' Imiołek), Kraśniewski - Stanisławski, Chrzanowski (75' Szydłowski).

Już w 13. minucie zawodnicy z Ostrowca przegrywali w tym spotkaniu 0:1, a bramkę zdobył Krzysztof Rop.

Dokładnie kwadrans później, do wyrównania doprowadził kapitan KSZO Wojeciech Trochim. Niestety jeszcze przed przerwą swojego drugiego gola zdobył Rop i tym samym po 45. minutach gospodarze prowadzili 2:1. Warto wspomnieć, iż od 43. minuty podopieczni trenera Tadeusza Krawca musieli grać w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Jakuba Głaza.

Mimo, iż ostrowczanie grali jednego zawodnika mniej to 62. minucie doprowadzili do wyrównania. Rzut karny na gola zamienił Trochim i ostatnie fragmenty meczu zapowiadały się bardzo ciekawie.

Na kilka minut przed końcem spotkania swojego trzeciego gola zdobył Krzysztof Rop i zapewnił zawodnikom z Wiązownicy zwycięstwo 3:2.

KSZO z dorobkiem 23 punktów, zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli III ligi.

Wisła Sandomierz - Wólczanka Wólka Pełkińska 1:0 (0:0)

Bramka: 84' Kajpust

Wisła: Polit – Kuśmierczyk, Kajpust, Wojcinowicz, Kołoczek – Piątkowski (74' Klockowski), Tyl, Kmiotek (68' Sudy), Siedlecki (80' Stasiak), Bełczowski (68' Matuszewski) – Zawiślak (80' Mażysz).

Wólczanka: Kubik - Wach (75' Galara), Wrona, Pawłowski, Łazarz - Peda (46' Baran), Podstolak, Gul - Bała (67' Olejarka), Masny (67' Matofij) - Durda (67' Dusiło).

Pierwsza połowa  była bardzo wyrównana. Zarówno sandomierzanie jak i zawodnicy Wólczanki kilkukrotnie groźnie atakowali, ale bez konkretów w postaci goli.

W 66. minucie meczu gospodarze mieli doskonałą okazję do objęcia prowadzenia. Bramkarz gości Oskar Kubik faulował w polu karnym jednego z graczy Wisły i sędzia bez wahania odgwizdał rzut karny. Niestety strzał napastnika gospodarzy Mirosława Kmiotka został obroniony przez Kubika i na tablicy wyników nadal widniał rezultat 0:0.

Na kilka minut przed końćem gospodarze zadali jednak decydujący cios. Gola na wagę trzech punktów zdobył Adrian Kajpust, były zawodnik Wólczanki.

Po tym zwycięstwie Wisła awansowała w tabeli na trzecie miejsce. Sandomierzanie mają 32 punkty po 16 rozegranych meczach.

Lewart Lubartów - Korona II Kielce 1:1 (1:0)

Bramki: 11' Michałów - 62' Konstantyn

Lewart: Długosz - Zbiciak, Świech, Michałów, Fularski, Nowak, Pożak, Niewęgłowski, Maksymiuk, Budzyński, Buczek.

Korona II: Drej - Prętnik, Kośmicki, Dziubek, R. Turek, Cukrowski, Górski, P. Lisowski, Słabosz, Konstantyn, Piróg.

Rezerwy Korony zremisowały w Lubartowie 1:1. Jedyną bramkę dla kielczan zdobył w 62. minucie Jakub Konstantyn.

Po 16 spotkaniach Korona II ma na koncie 14 punktów i zajmuje 18 miejsce w tabeli III ligi.

W 19. kolejce Korona II z Siarką Tarnobrzeg (11 listopada, godz. 12). ŁKS Łagów na wyjeździe zmierzy się z Podlasiem Biała Podlaska (11 listopada, godz. 13.), zaś Wisła Sandomierz w Giebułtowie podejmie tamtejszą Jutrzenkę (11 listopada, godz. 11.). KSZO swój mecz rozegra w niedzielę. Ich przeciwnikiem będzie ŁKS Łagów.