[Podsumowanie III ligi] Zaległości nadrobione. Porażka ŁKS-u Łagów, KSZO i Korona II ze zwycięstwami na koniec rundy jesiennej

poniedziałek, 30 listopada 2020 00:30 / Autor: Sebastian Kalwat
Sebastian Kalwat

W ostatnich dniach odbyły się zaległe spotkania w piłkarskiej III lidze. Zawodnicy ŁKS- Łagów przegrali u siebie ze Stalą Stalowa Wola 1:4. Po trzy punkty mogły sobie za to dopisać KSZO i Korona II, które wygrały swoje spotkania.

ŁKS Probudex Łagów – Stal Stalowa Wola 1:4 (0:3)

Bramki: Imiela 62 k. - Mroziński 14, Wiktoruk 23, 45, Fidziukiewicz 66.

ŁKS: Pietras – Krzeszowski (74' Amarildo), Czerwiak, Ślefarski, Mójta – K. Rogoziński, Biesiada, Uniat (88' Rusiecki), F. Rogoziński – Gierczak (46' Borowiak), Imiela (88' Kołodziej).

Stal: Korziewicz – Zięba (70' Stępniowski), Khorolskyi, Witasik, Sobotka (87' Waszkiewicz) – Wiktoruk, Mroziński (87' Stelmach) – Jopek, Mistrzyk (87' Lebioda), Szifer – Fidziukiewicz.

Niestety w słabym stylu zakończyli rundę gracze z Łagowa. W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej na boisku wyglądali goście ze Stalowej Woli. Po bramkach Mrozińskiego oraz dwóch Wiktoruka, prowadzili 3:0 i nie zanosiło się na to, iż gospodarze zdobędą w tym meczu choćby punkt.

Mimo kilku szans, między innymi po strzale z rzutu wolnego Adama Mójty, łagowianie schodzili do szatni z bagażem trzech goli.

W drugiej odsłonie podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego próbowali walczyć o korzystny wynik i za sprawą skutecznie wykonanego rzutu karnego przez kapitana drużyny Adama Mójtę, zbliżyli się do rywali.

Odpowiedź ze strony Stali przyszła jednak bardzo szybko. Już kilka minut później gola zdobył znany z gry w Jagielloni Białystok, Zagłębiu Sosnowiec czy GKS-ie Tychy napastnik Michał Fidziukiewicz i tym samym odebrał nadzieję gospodarzom na korzystny wynik.

Ostatecznie zawodnicy ze Stalowej Woli wygrali z ŁKS-em 4:1.

Łagowianie zakończyli zmagania w rundzie jesiennej na dziesiątej pozycji z dorobkiem 28 punktów.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Stal Kraśnik 1:0 (1:0)

Bramka: Paluch 69.

KSZO 1929: Lipiec - Kraśniewski, Majewski, Dwórzyński, Persona - Szydłowski (61' Chudyba), Mężyk (57' Paluch), Zaklika, Chrzanowski – Trochim, Stanisławski.

Stal: Borusiński - Bartoś (76' Nastałek), Dyszy, Tadrowski, Michalak – Czelej (73' Skrzyński), Gajewski, Cygan, Zawierucha (76' Popiołek) - Cybula (73' Ruiz), Wolski.

Pierwsza połowa spotkania w Ostrowcu obfitowała w wiele sytuacji bramkowych z obu stron, jednak zakończyła się bezbramkowym remisem.

Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 69. minucie - po zagraniu długiej piłki przez jednego z obrońców KSZO,  w polu karnym dobrze odnalazł się Michał Paluch i pokonał bramkarza gości, zapewniając zwycięstwo swojej dryżynie.

Po 20. rozegranych kolejkach, KSZO z dorobkiem 32 punktów plasuje się na siódmym miejscu w ligowej tabeli.

Chełmianka Chełm - Korona II Kielce 3:4 (1:2)

Bramki: Mazurek 14 (k), 55, Wójcik 50 - Strzeboński 30 (k), Konstantyn 32, Słabosz 46, Rybus 60.

Korona: Sandach - Cukrowski, Prętnik, Kiełb, Kośmicki (85' Bujak), Więckowski - P. Lisowski, Słabosz, Konstantyn (75' Majewski), Strzeboński (46' Rybus), Piróg (89' Malec).

Mimo, iż kielczanie jako pierwsi stracili gola, jeszcze przed przerwą bramki zdobyli Strzeboński oraz Konstantyn i to Korona schodziła do szatni z jednobramkową zaliczką.

Druga połowa przyniosła mnóstwo emocji. Chwilę po rozpoczęciu gry po przerwie gola na 3:1 dla podopiecznych trenera Sławomira Grzesika zdobył Dawid Słabosz.

Kolejne dwie bramki uzyskali jednak gospodarze, doprowadzając tym samym do remisu.

Decydujący cios zadali jednak kielczanie, którzy po golu Jakuba Rybusa wyszli na prowadzenie i nie oddali go do końca spotkania.

Rezerwy Korony w połowie sezonu mają 23 punkty i zajmują 14. miejsce w tabeli III ligi.

Wisła Sandomierz po wygranej w ostatniej kolejce z Hetmanem Zamość (3:1), z dorobkiem 37 punktów jest najwyżej notowaną w III lidze drużyną z regionu świętokrzyskiego -zajmuje wysokie czwarte miejsce.

Tabela III ligi na zakończenie rundy jesiennej

III liga 2020/2021, grupa: IV

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Wisła Puławy 20 48 15 3 2 54-20 8 2 0 28-12 7 1 2 26-8
2.  Sokół Sieniawa 20 43 12 7 1 38-16 8 2 1 25-7 4 5 0 13-9
3.  Stal Stalowa Wola 20 38 12 2 6 40-23 6 1 3 15-12 6 1 3 25-11
4.  Wisła Sandomierz 20 37 10 7 3 36-24 5 4 1 17-9 5 3 2 19-15
5.  Wólczanka Wólka Pełkińska 20 36 11 3 6 43-26 5 1 2 19-10 6 2 4 24-16 1 3 1 0 0 4-2
6.  Avia Świdnik 20 36 10 6 4 46-20 5 4 1 29-13 5 2 3 17-7 1 0 0 0 1 2-4
7.  KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 20 32 10 2 8 34-23 6 0 4 13-7 4 2 4 21-16
8.  Siarka Tarnobrzeg 20 31 9 4 7 39-29 7 2 3 24-14 2 2 4 15-15 1 3 1 0 0 2-1
9.  Podhale Nowy Targ 20 31 9 4 7 32-28 6 2 1 17-8 3 2 6 15-20 1 0 0 0 1 1-2
10.  ŁKS Łagów 20 28 8 4 8 29-33 5 1 6 19-24 3 3 2 10-9 2 4 1 1 0 4-2
11.  Chełmianka Chełm 20 28 8 4 8 33-30 2 4 3 13-12 6 0 5 20-18 2 2 0 2 0 1-1
12.  Wisłoka Dębica 20 28 7 7 6 26-21 3 3 4 14-12 4 4 2 12-9 2 1 0 1 1 1-3
13.  Lewart Lubartów 20 26 6 8 6 26-23 3 5 2 14-10 3 3 4 12-13