[Podsumowanie III ligi] W świętokrzyskich derbach górą KSZO i Korona II

poniedziałek, 16 listopada 2020 10:10 / Autor: Sebastian Kalwat

W weekend rozegrana została 20. kolejka rozgrywek III ligi. Dla fanów z województwa świętokrzyskiego była ona niezwykle ciekawa, ponieważ odbyły się dwa derbowe pojedynki. ŁKS Probudex Łagów przegrał na własnym stadionie z KSZO Ostrowiec 1:3, a Wisła Sandomierz uległa rezerwom kieleckiej Korony 1:2.

ŁKS Probudex Łagów – KSZO Ostrowiec Św. 1:3 (1:3)

Bramki: Imiela 21- Stanisławski 3, Trochim 13 (k), 42

Składy wyjściowe:

ŁKS: Michalski – Krzeszowski, Czerwiak, Ślefarski, Kolasa – Biesiada, Uniat, Imiela, Mójta – K. Rogoziński, Amarildo.

KSZO: Lipiec – Kraśniewski, Mężyk, Majewski, Dwórzyński, M. Kaczmarek – Chudyba, Mężyk, Zaklika, Trochim, Persona -  Stanisławski.

Już w 3. minucie miał miejsce prosty błąd w defensywie łagowian. Około dziesięciu minut później, w polu karnym ŁKS-u faulowany był jeden z zawodników KSZO i sędzia bez chwili zawahania wskazał na 11. metr. Rzut karny skutecznie egzekwował kapitan przyjezdnych - Wojciech Trochim.

W 21. minucie, z drugiej strony boiska, podcinany w "szesnastce’’ był Brazylijczyk Amarildo i arbiter po raz drugi podyktował rzut karny, który bez problemu na gola zamienił Adam Imiela.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy KSZO mieli rzut wolny z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu najlepiej w polu karnym odnalazł się Wojciech Trochim, który oszukał obrońców i lewą nogą skierował piłkę w długi róg bramki.

Po przerwie goście kontrolowali przebieg spotkania, nie pozwalając na wiele zawodnikom z Łagowa. W końcowych minutach gospodarze kilkukrotnie starali się zdobyć kontaktową bramkę, jednak defensywa KSZO spisywała się bez zarzutu i ostatecznie ostrowczanie pokonali ŁKS Łagów 3:1.

Po tym spotkaniu KSZO z dorobkiem 26 punktów zajmuje 11. miejsce w tabeli. ŁKS Łagów jest dziewiąty i ma dwa punkty więcej.

Wisła Sandomierz - Korona II Kielce 1:2 (1:1)

Bramki: 37' Stasiak - 25' Konstantyn, 70' Górski

Wisła: Polit - Kajpust, Wojcinowicz, Stasiak, Kołoczek, Piątkowski, Tyl, Sudy, Siedlecki, Bełczowski, Kmiotek.

Korona: Sandach - Cukrowski, Kośmicki, Kiełb, R. Turek - Górski, Prętnik, P. Lisowski, Konstantyn - Słabosz, Piróg.

Drugie spotkanie z rzędu wygrali piłkarze Korony II. W 25. minucie prowadzenie dla kielczan  uzyskał Jakub Konstantyn. Chwilę później gospodarze wyrównali za sprawą Fryderyka Stasiaka.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do podopiecznych Sławomira Grzesika. Jakub Górski w 70. minucie wyprowadził Koronę na prowadzenie, ktora ostatecznie pokonała Wisłę 2:1.

Korona z dorobkiem 20 punktów zajmuje 14. pozycję w tabeli III ligi, Wisła ma 33 ''oczka'' i plasuje się na 4. miejscu.

W 21. kolejce KSZO Ostrowiec podejmie na własnym stadionie lidera rozgrywek - Wisłę Puławy (sobota, godz 13). Korona również u siebie zagra z KS Wiązownica (sobota, godz 12.). Wisła Sandomierz na wyjeździe zmierzy się z Hetmanem Zamość (sobota, godz 12.). ŁKS Probudex Łagów podejmie na swoim obiekcie Wólczankę Wólka Pełkińska (niedziela, godz. 13).