Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Po wzmocnienia do Lublina

poniedziałek, 17 lipca 2023 09:56 / Autor: Damian Wysocki
Po wzmocnienia do Lublina
Po wzmocnienia do Lublina
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Niebawem Suzuki Korona Handball ogłosi zakontraktowanie dwóch młodych rozgrywających, które grały ostatnio w pierwszoligowym MKS AZS UMCS Lublin.

Podpis pod umową z kieleckim klubem, który będzie występował w Lidze Centralnej, złożyła już 22-letnia, boczna rozgrywająca Gabriela Tomczyk. W poprzednim sezonie pierwszoligowych rozgrywkach w grupie C, które „Akademiczki” zakończyły na piątym miejscu, zagrała w 19 meczach i rzuciła 73 bramki.

– To dobrze wyszkolona zawodniczka. Na pewno będzie dla nas wzmocnieniem. Może zagrać po obu stronach rozegrania, ale też na środku – mówi nam Krzysztof Demko, wiceprezes kieleckiego klubu.

Jak udało nam się ustalić, Suzuki Korona Handball pracuje nad pozyskaniem jeszcze jednej młodej zawodniczki, która grała ostatnio w Lublinie. Chodzi o środkową rozgrywającą, 20-letnią Weronikę Janczarek. Decydujące rozmowy mają odbyć się w tym tygodniu.

korona_lublin-58.jpg

W najbliższych dniach wyjaśni się, czy na powrót do gry zdecyduje się Marta Rosińska, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ. W przyszłym tygodniu decyzję o dalszych występach podejmie inna doświadczona zawodniczka – Katarzyna Grabarczyk.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego rozpoczną letnie przygotowania w poniedziałek, 31 lipca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO