[PKO BP EKSTRAKLASA] Zakończenie bez niespodzianek. Status quo utrzymany

poniedziałek, 18 grudnia 2023 21:05 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W ostatniej przed zimową przerwą serii gier PKO BP Ekstraklasy piłkarze dali swoim kibicom wiele powodów do radości. W 19. kolejce padło łącznie 27 bramek.

Miniony weekend był szczęśliwy dla zawodników Śląska Wrocław. Liderujący zespół Jacka Magiery utrzymał prowadzenie w tabeli dzięki derbowemu zwycięstwu z KGHM Zagłębiem Lubin 2:1.

Drugie miejsce w tabeli zajmuje Jagiellonia Białystok z dorobkiem 38 zdobytych punktów. Pomimo prowadzenia do przerwy 3:0 z Puszczą Niepołomice piłkarze z Podlasia nie utrzymali korzystnego rezultatu. Dzięki dubletowi Artura Craciuna z rzutów karnych oraz bramce Artura Siemaszki niepołomiczanie doprowadzili do remisu. Podopieczni Tomasza Tułacza odskoczyli rywalom, mając tym samym dwa oczka przewagi nad strefą spadkową. Jagiellonia traci natomiast trzy punkty do Śląska.

Podium zamyka Lech Poznań z dorobkiem 33 punktów. Kolejorz tylko zremisował z Radomiakiem Radom 2:2. Po upływie godziny gry podopieczni Johan van der Brooma musieli sobie radzić w osłabieniu za czerwoną kartkę Jespera Karlstroma. Holenderski szkoleniowiec po tym spotkaniu stracił posadę. Zespół z Poznania został powierzony Mariuszowi Rumakowi.

Miejsce tuż za „pudłem” zajmuje Raków Częstochowa. Mistrzowie Polski w domowym meczu pokonali Koronę Kielce 1:0. O tym ważnym spotkaniu „żółto-czerwonych” pisaliśmy TUTAJ.

W innych starciach Legia Warszawa pokonała Cracovię 2:0, ŁKS zremisował z Ruchem Chorzów 1:1, Pogoń Szczecin wygrała na wjeździe z Widzewem Łódź 2:1, Górnik Zabrze pokonał Wartę Poznań 3:0, a Piast Gliwice pokonał Stal Mielec również 3:0.