Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Pierwszy gol i wielki pech Thrastarsona  

czwartek, 01 października 2020 23:13 / Autor: Damian Wysocki
fot. Patryk Ptak
Damian Wysocki

Haukur Thrastarson, młody środkowy rozrywający Łomży Vive, w czwartkowym meczu z Elverum nabawił się groźnie wyglądającej kontuzji kolana. Skalę urazu wykażą dokładne badania.

19-latek pojawił się na boisku po upływie pierwszego kwadransa. Zaliczył całkiem obiecujący początek, popisał się m.in. świetnym dograniem na koło do Nicolasa Tournata, po którym Francuz wywalczył rzut karny. W 23. minucie Islandczyk zanotował przechwyt i popędził do kontry. Zdobył debiutanckiego gola w Lidze Mistrzów, jednak po oddanym rzucie źle wylądował na lewej nodze. Utalentowany szczypiornista upadł na parkiet i od razu chwycił się za kolano.

Boisko opuścił w asyście fizjoterapeutów kieleckiego klubu. Do szatni zszedł już o własnych siłach. Wszystko wskazuje na uraz więzadłowy, ale na razie nie wiadomo na ile poważny.

– Nie chcę mówić za dużo. Szkoda Haukura, ale jego zdrowiem zajmą się lekarze. Po wylądowaniu w Warszawie pojedzie do Kielc. Przejdzie dokładne badania i zobaczymy. Przyznam, że wolałbym tutaj wygrać jedną bramką, żeby tylko był zdrowy – przyznał Tałant Dujszebajew, trener Łomży Vive. Kielczanie pokonali Elverum 31:22.

Haukur Thrastarson może mówić o sporym pechu. Do Kielc trafił latem, jednak pierwsze tygodnie w nowym klubie spędził na rehabilitacji po złamaniu piątej kości śródstopia. Treningi z zespołem rozpoczął pod koniec sierpnia, a w kolejnych etapach był wprowadzany do obciążeń meczowych.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO