Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Pierwsza porażka we własnej hali. MTS Żory lepsze od Suzuki Korony

piątek, 10 listopada 2023 18:34 / Autor: Piotr Okła
Pierwsza porażka we własnej hali. MTS Żory lepsze od Suzuki Korony
Fot. Suzuki Korona Handball
Pierwsza porażka we własnej hali. MTS Żory lepsze od Suzuki Korony
Fot. Suzuki Korona Handball
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 7. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały po rzutach karnych w domowym meczu z MTS Żory 23:25. Najskuteczniejszą zawodniczką gospodyń była Nikola Leśniak zdobywczyni sześciu bramek. 

Niepokonana drużyna prowadzona przez Annę Niewiadomską była piątkowym rywalem „Koroneczek”.

Początek pojedynku upłyną pod znakiem nieskuteczności w ataku z obu stron. W 3. minucie wynik spotkania otworzyła Gabriela Miśkiewicz. 

W kolejnych fragmentach gra była bardzo wyrównana. Po upływie pierwszego kwadransa gospodynie prowadziły 5:4. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 11:10 dla Suzuki Korony Handball Kielce. 

„Koroneczki” wyszły na sześciobramkowe prowadzenie 17:11 po rzucie Zofii Staszewskiej do pustej bramki w 40. minucie. Dzięki dobrej grze w bramce Niny Smelcerz oraz skutecznej postawie w ataku utrzymywały wysoką przewagę.

Kilkanaście minut przed końcem spotkania inicjatywę zaczęły przejmować zawodniczki MTS-u Żory. W 52. minucie różnica zmniejszyła się do trzech trafień 19:16.

W końcówce dobrą grą w bramce ekipy gości wykazała się Daria Opelt. Po 60. minutach podopieczne Pawła Tetelewskiego remisowały z rywalkami 21:21. 

O zwycięstwie decydowały rzuty karne. Skuteczniej wykonywały je zawodniczki ze Śląska wygrywając konkurs 2:4.

W następnej serii gier kielczanki zmierzą się z ekipą ENEA Piłka Ręczna Poznań. Wyjazdowe spotkanie odbędzie się w sobotę (18 listopada) o godzinie 17.00.

Suzuki Korona Handball Kielce – MTS Żory

21:21 (11:10) karne: 2:4 

Suzuki Korona Handball: Toboła, Smelcerz – Grabarczyk 4, Janczarek, Miśkiewicz 3, Białecka, Siguurdarddottir, Staszewska 4, Rzepka, Leśniak 6, Rosińska 1, Śmiglarska, Łucak 1, Berlińska 4, Żelazny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO