Pierwsza porażka we własnej hali. MTS Żory lepsze od Suzuki Korony

piątek, 10 listopada 2023 17:34 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 7. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały po rzutach karnych w domowym meczu z MTS Żory 23:25. Najskuteczniejszą zawodniczką gospodyń była Nikola Leśniak zdobywczyni sześciu bramek.

Niepokonana drużyna prowadzona przez Annę Niewiadomską była piątkowym rywalem „Koroneczek”.

Początek pojedynku upłyną pod znakiem nieskuteczności w ataku z obu stron. W 3. minucie wynik spotkania otworzyła Gabriela Miśkiewicz.

W kolejnych fragmentach gra była bardzo wyrównana. Po upływie pierwszego kwadransa gospodynie prowadziły 5:4. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 11:10 dla Suzuki Korony Handball Kielce.

„Koroneczki” wyszły na sześciobramkowe prowadzenie 17:11 po rzucie Zofii Staszewskiej do pustej bramki w 40. minucie. Dzięki dobrej grze w bramce Niny Smelcerz oraz skutecznej postawie w ataku utrzymywały wysoką przewagę.

Kilkanaście minut przed końcem spotkania inicjatywę zaczęły przejmować zawodniczki MTS-u Żory. W 52. minucie różnica zmniejszyła się do trzech trafień 19:16.

W końcówce dobrą grą w bramce ekipy gości wykazała się Daria Opelt. Po 60. minutach podopieczne Pawła Tetelewskiego remisowały z rywalkami 21:21.

O zwycięstwie decydowały rzuty karne. Skuteczniej wykonywały je zawodniczki ze Śląska wygrywając konkurs 2:4.

W następnej serii gier kielczanki zmierzą się z ekipą ENEA Piłka Ręczna Poznań. Wyjazdowe spotkanie odbędzie się w sobotę (18 listopada) o godzinie 17.00.