PGE VIVE rozgromiło kolejnego rywala

środa, 13 grudnia 2017 19:40 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści PGE VIVE udanie zakończyli zmagania w 2017 roku w Hali Legionów. Kielczanie w spotkaniu 15. kolejki PGNiG Superligi bez najmniejszych problemów ograli KPR Legionowo 40:17.

PGE VIVE Kielce - KPR Legionowo 40:17 (22:9)

PGE VIVE: Ivić, Wałach - Bis 3, Kus 4, Aginagalde 4, Bielecki 5, Jachlewski 1, Strlek 4, Janc 6, Jurkiewicz 3, Zorman, Mamić 2, Bombac 2, Djukić 5.

We wtorkowym spotkaniu zabrakło kontuzjowanych Michała Jureckiego, Alexa Dujszebajewa i Krzysztofa Lijewskiego. Sztab szkoleniowym mistrzów Polski dodatkowo dał odpocząć Sławomirowi Szmalowi. Kolejną szansę złapania superligowych minut dostał szesnastoletni Miłosz Wałach (zagrał całą drugą połowę).

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenie PGE VIVE. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa od samego początku postawili mocną obronę. Każde przejęcie kończyło się kontrami bezlitośnie wykorzystywanymi przez Manuela Strleka i Blaża Janca. Po 10. minutach było już 11:3, a kielczanie w tym okresie oddali tylko jeden niecelny rzut.

W kolejnych fragmentach tempo spotkania nieco wyhamowało, ale przyjezdni dalej męczyli się z wywalczeniem pozycji rzutowej. W pierwszych trzydziestu minutach KPR zdobył dziewięć bramek. PGE VIVE na swoim koncie zapisało trzynaście trafień więcej.

W drugiej połowie mistrzowie Polski dalej utrzymywali wysoki poziom gry w obronie. Gracze z Legionowa pierwszą bramkę po przerwie rzucili dopiero w 44. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Mateusz Rutkowski. Kielczanie spokojnie kontrolowali przebieg rywalizacji i ostatecznie wygrali 40:17.

PGE VIVE w sobotę w ostatnim tegorocznym meczu na wyjeździe zmierzy się z MMTS-em Kwidzyn.