Pewne zwycięstwo Korony Handball na Śląsku

sobota, 16 listopada 2019 17:02 / Autor: Damian Wysocki

W sobotnim meczu 8. kolejki I ligi, szczypiornistki Korony Handball pokonały na wyjeździe Zgodę Rudę Śląską 42:23.

Podobnie jak w poprzednich spotkaniach, kielczanki od początku nadawały ton rywalizacji. Po kwadransie osiągnęły różnicę pięciu bramek, a później ich przewaga rosła z każdą minutą. Na przerwę schodziły wyraźnie prowadząc – 23:11. W drugiej połowie zawodniczki Korony podwoiły swoją przewagę. W sobotnim spotkaniu w barwach kieleckiej drużyny zadebiutowała osiemnastoletnia Martyna Szymanik.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego rozegrają kolejny mecz za dwa tygodnie, po przerwie reprezentacyjnej. 30 listopada lub 1 grudnia podejmą hali przy ulicy Krakowskiej AZS AWF Handball-28 Wrocław.

Zgoda Ruda Śląska – Korona Handball 23:42 (11:23)

Korona Handball: Hibner, Chodakowska – Kędzior 3, Jach 2, M. Więckowska 5, Syncerz 11, Szymanik 1, Młynarska 3, D. Więckowska 4, Parandii 5, Zimnicka 1, Piwowarczyk 1, Skowrońska 4, Mochocka 2.