Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Oficjalnie: Mecz ze Stomilem odwołany

czwartek, 22 października 2020 11:35 / Autor: Damian Wysocki
fot. Grzegorz Ksel
Damian Wysocki

Zgodnie z przewidywaniami, sobotni mecz Korony Kielce ze Stomilem Olsztyn na Suzuki Arenie został odwołany. Powodem są pozytywne wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 w zespole gospodarzy. W 10. kolejce Fortuna 1. Ligi odbędą się tylko trzy spotkania. 

Kielczanie przebywają w samoizolacji od poniedziałku po tym, jak u jednego z członków sztabu szkoleniowego wykryto zakażenie Covid-19. Następnie cały zespół został poddany badaniom wymazowym. Wyniki przyszły w środę. Niestety, u kilku kolejnych osób potwierdzono koronawirusa. Drużyna została skierowana na dziesięciodniową kwarantannę.

Dla Korony to drugi kolejny mecz odwołany ze względów epidemicznych. Kilka dni wcześniej nie udało się rozegrać wyjazdowego spotkania z ŁKS-em.

Możliwe, że kielecki klub wystąpi do Polskiego Związku Piłki Nożnej o przełożenie zaplanowanego na przyszły piątek meczu 1/16 finału Pucharu Polski przeciwko Arce Gdynia. 

PZPN odwołał ze względów epidemicznych aż sześć pojedynków 10. kolejki Fortuna 1. Ligi. W weekend odbędą się tylko trzy spotkania: Puszcza Niepołomice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Górnik Łęczna – Miedź Legnica, GKS Tychy – GKS 1962 Jastrzębie.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO