Najpierw ciemności, później emocje. Buskowianka przegrała ze Ślepskiem po tie-breaku

sobota, 10 listopada 2018 19:54 / Autor: Damian Wysocki

Siatkarze Buskowianki Kielce w meczu 8. kolejki I ligi przegrali przed własną publicznością ze Ślepskiem Suwałki 2:3. Sobotnie spotkanie rozpoczęło się z blisko godzinnym opóźnieniem, które było spowodowane awarią prądu w hali przy ulicy Żytniej. Długie wyczekiwanie na pierwszy gwizdek lepiej wpłynęło na gości, którzy zgarnęli dwie pierwsze partię, wygrywając w nich do 20 i 23. Kielczanie zdołali jednak wyrównać stan do rywalizacji i w kolejnych setach zwyciężyli do 23 i 22. Tie-brek przyniósł sporo emocji, ale ostatecznie do 15 wygrali w nim zawodnicy z Suwałk.

Podopieczni Mateusza Grabdy za porażkę w piątym secie do swojego konta dopisali jeden punkt. Po 8. kolejkach z siedmioma "oczkami" plasują się na 11. miejscu. Buskowianka w najbliższą środę na wyjeździe zmierzy się z Exact Systems Norwidem Częstochowa.