Łomża VIVE w finale memoriału w Mielcu

sobota, 15 sierpnia 2020 12:51 / Autor: Damian Wysocki

Łomża VIVE Kielce pokonała Tatrana Preszów 32:29, a tym samym awansowała do finału VIII Memoriału  im. Antoniego Weryńskigo w Mielcu. W nim podopieczni Tałanta Dujszebajewa zmierzą się z Azotami Puławy.

Piątek dla mistrzów Polski i Słowacji stanowił rozgrzewkę. Łomża VIVE rozgromiła Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 42:25, a Tatran bez najmniejszych problemów pokonał pierwszoligowego Czuwaja Przemyśl 41:22.

W wyjściowej "siódemce" kielczan na sobotnie spotkanie znalazło się aż czterech nastoletnich szczypiornistów: Miłosz Wałach, Cezary Surgiel, Michał Olejniczak i Sebastian Kaczor. W pierwszych minutach obserwowaliśmy sporo niedokładności i niecelnych rzutów z obu stron. W 10. minucie podopieczni Tałanta Dujszebajewa prowadzili 10:7.

W następnych fragmentach mistrzowie Polski mieli problem z wykańczaniem swoich akcji, co wykorzystała drużyna ze Słowacji, która w 17. minucie doprowadziła do remisu 9:9. Kielczanie błyskawicznie odzyskali przewagę, a na przerwę schodzili prowadząc 16:12. Duża w tym zasługa Miłosza Wałacha, który w pierwszej części odbił kilka piłek, w tym trzy rzuty karne.

Po zmianie stron Łomża VIVE błyskawicznie odskoczyła od Tatrana na kilka kolejnych trafień, rozpoczynając tę część od prowadzenia 4:0. Świetnie atakami mistrza Polski kierował Igor Karacić. W 34. minucie udział w spotkaniu zakończył Branko Vujović. Prawy rozgrywający kieleckiej drużyny otrzymał czerwoną kartkę za trafienie bramkarza w twarz przy wykonywaniu rzutu karnego.

Kielczanie długo utrzymywali siedem, osiem bramek przewagi. Tałant Dujszebajew swobodnie rotował "siódemkami". Każdy z zawodników, poza bramkarzami i skrzydłowymi, otrzymał po około 20 minut.

Tatran walczył do samego końca o odrobienie strat. Mistrzowie Słowacji w pełni wykorzystali rozprężenie kielczan, zbliżając się do nich na dwie bramki na pięć minut przed końcem. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa zdołali jednak opanować sytuację, ostatecznie wygrywając 33:29.

Łomża VIVE w finale turnieju w Mielcu zmierzy się z Azotami Puławy. To spotkanie rozpocznie się w sobotę o godz. 18.20.

Łomża VIVE Kielce – Tatran Preszów 41:25 (16:12)

Łomża VIVE: Kornecki, Wałach – Fernandez Perez, Surgiel, Sićko, Kulesz, Gębala, Karacić Olejniczak, D. Dujszebajew, Vujović, A. Dujszebajew, Lijewski, Gudjonsson, Moryto , Tournat , Karaliok, Kaczor