Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Łomża Industria Kielce również prosi miasto o 7,5 miliona zł. Co proponuje w zamian?

wtorek, 29 listopada 2022 14:21 / Autor: Damian Wysocki
Łomża Industria Kielce również prosi miasto o 7,5 miliona zł. Co proponuje w zamian?
Łomża Industria Kielce również prosi miasto o 7,5 miliona zł. Co proponuje w zamian?
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Łomża Industria Kielce wystąpiła do miasta z prośbą o wsparcie w wysokości siedmiu i pół milionach złotych. Klub proponuje w zamian objęcie udziałów. Poniżej prezentujemy treść pisma, które wpłynęło do Ratusza.

Kwota nie jest przypadkowa. Kilka dni temu z prośbą o dokapitalizowanie w wysokości siedmiu i pół miliona złotych do miasta zwróciła się Korona Kielce.

„Jesteśmy gotowi również na rozmowy o objęciu przez miasto udziałów w naszym klubie. KS Vive Handball Kielce S.A., podobnie jak Korona znalazł się w wyjątkowo trudnej sytuacji po odejściu głównego sponsora, firmy VAN-PUR. Powołujemy się tu jednocześnie na rozmowy, które prowadziliśmy z przedstawicielami Urzędu przed ogłoszeniem Budżetu Miasta na rok 2023, które informowały o aktualnej sytuacji klubu”, napisano w piśmie.  

W dalszej części pisma, klub zwraca uwagę, że inne samorządy wspierają sport, bez względu czy są one spółkami miejskimi, czy też nie.

„Widzami i uczestnikami są mieszkańcy tego samego miasta, a odbiorcami promocji ludzie niepatrzący na układ właścicielski. Przez lata udowadnialiśmy, że będąc klubem funkcjonującym jako Spółka Akcyjna, potrafiliśmy mieć znakomite wyniki sportowe oraz wyróżniające się w kraju struktury organizacyjne i marketingowe”.

Dalej napisano, że klub mocno zakorzenił się wśród społeczności lokalne, że to nie tylko pierwsza drużyna, ale również ponad 500 chłopców w grupach młodzieżowych. Powołano się również na zasięgi reklamowe oraz napisano, że z tytułu samych podatków zawodnicy pierwszej drużyny zasilają budżet miasta kwotą w wysokości półtora miliona złotych.

317091522_583352113598311_3802192607885059580_n_1.jpg

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO