Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Lijewski po Azotach: Dobrze zaprezentowaliśmy się w tym meczu

niedziela, 01 października 2023 19:25 / Autor: Piotr Okła
Lijewski po Azotach: Dobrze zaprezentowaliśmy się w tym meczu
Fot. Industria Kielce
Lijewski po Azotach: Dobrze zaprezentowaliśmy się w tym meczu
Fot. Industria Kielce
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 7. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce pokonała w Hali Legionów Azoty Puławy 39:23. – Dobrze zaprezentowaliśmy się w tym meczu. W szczególności w pierwszej połowie było widać duże zaangażowanie – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener mistrzów Polski.

Drużyna „żółto-biało-niebieskich” wysoko wygrała niedzielne spotkanie. Trener zaznaczył, że w pierwszej części pojedynku jego zawodnicy zagrali bardzo dobrze. 

– Dobrze zaprezentowaliśmy się w tym meczu. W szczególności w pierwszej połowie widziało się duże zaangażowanie. Najbardziej widoczne było to w ataku pozycyjnym. Dziś serce rosło z powodu łatwości zdobywanych bramek. Tempo, które narzuciliśmy przeciwnikowi było dla niego nie do wytrzymania – powiedział szkoleniowiec.

W kolejnej części kielczanom w prostych sytuacjach zdarzały się błędy. Nie przeszkodziło to jednak w wygraniu spotkania, ale będzie stanowiło materiał do analizy.

– W drugiej połowie nasza koncentracja siadła. Zaczęliśmy od kilku prostych błędów technicznych, które wybiły nas z rytmu. Z tego też powodu nie mogliśmy rzucać bramek. W pierwszych piętnastu minutach drugiej połowy trafiliśmy tylko pięć razy. Paradoksalnie nijak nasza postawa miała się do tego, co pokazywaliśmy w pierwszej części. Spadła nam koncentracja i trzeba było chłopaków pobudzić na ostatni kwadrans. Drużyna dobrze zareagowała na te wskazówki,i do końca meczu rytm został z powrotem przez nas złapany i byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną – podkreślał Krzysztof Lijewski. 

Nadanie wysokiego tempa spotkaniu było jednym z celów, które postawił sztab szkoleniowy przed zawodnikami Industrii Kielce.

– Wiedzieliśmy, jakie atuty mają Puławy, gdzie są ich najsilniejsze strony i najlepsi zawodnicy. Chcieliśmy grać jak najszybciej, ponieważ mieli małą liczbę zawodników na rozegraniach, z tego też powodu nie wytrzymali wysokiego rytmu – zakończył drugi trener mistrzów Polski.

W najbliższy piątek (6 października) kielczanie rozegrają wyjazdowy mecz z Arged Rebud KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Początek tego spotkania o godzinie 18:00.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO