Kryzys Korony trwa. Wisła po pięciu latach wygrała w Kielcach

niedziela, 06 maja 2018 17:17 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony wciąż nie mogą się przełamać. Kielczanie w meczu 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy przegrali na Kolporter Arenie z Wisłą Kraków 0:3. Dwa gole dla gości strzelił Carlitos, jedno trafienie dołożył Jesus Imaz. Dla podopiecznych Gino Lettieriego była to czwarta porażka z rzędu.

Korona Kielce - Wisła Kraków 0:3 (0:2)

Bramki: Carlitos 5', 70' Imaz 42'

Korona: Alomerović - Rymaniak, Kovacević, Kecskes, Gardawski - Cebula, Możdżeń (63' Kosakiewicz), Janjić, Cvijanović (69' Kiełb), Jukić (46' Soriano) - Kaczarawa.

Wisła: Cuesta - Arsenić, Wasilewski, Velez, Bartkowski - Halilović, Cywka, Llonch, Imaz (73' Kosta), Boguski (88' Małecki) - Carlitos (90' Ondrasek).

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

5': GOL! 0:1! Fenomenalna, indywidualna akcja Carlitosa. Hiszpan po otrzymaniu podania od Arsenicia przed polem karnym, zdecydował się na solowe rozwiązanie. Najskuteczniejszy piłkarz Wisły wpadł w "szesnastkę", po drodze mijając trzech zawodników Korony, wszystko wykończył efektowną podcinką nad Alomeroviciem.

15': Korona częściej utrzymywała się przy piłce, ale w żaden sposób nie przekładało się to na zagrożenie pod bramką Wisły. Kielczanie grali albo wszerz, albo do tyłu. Próby przeniesienia piłki pod "szesnastkę" najczęściej kończyły się niepowodzeniem.

21': Po głębokim dośrodkowaniu Cvijanovicia z rzutu wolnego w dogodnej sytuacji znalazł się Kovacević. Uderzenie Bośniaka w ostatniej chwili zablokował któryś z obrońców.

24': Koronkowa akcja Korony. Jukić świetnie "wypuścił" Gardawskiego. Ten bez przyjęcia idealnie wypatrzył nadbiegającego Cebulę. Pomocnik Korony uderzył, ale jego strzał zablokował Velez. Hiszpan przy tej interwencji wspomógł się ręką, ale sędzia Szczech po konsultacji VAR uznał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i nie podyktował karnego.

30': Kaczarawa strzelił gola. Sędzia początkowo wskazał na środek, ale po konsultacji z wozem VAR zmienił decyzje. Okazało się, że asystujący przy bramce Możdżeń wcześniej był na spalonym.

36': Groźne uderzenie Możdżenia z 18 metrów. Piłka przeleciała minimalnie obok słupka.

42': GOL! 0:2! Świetna akcja gości. Halilović zagrał w pole karne do Lloncha. Ten błyskawicznie podał prostopadle do wbiegającego Imaza. Hiszpan znalazł się w idealnej sytuacji, której nie mógł zmarnować. W tej akcji z wyjściem do linii zaspali Kovacević i Gardawski.

55': Od początku drugiej części inicjatywna należała do Korony. Goście z Krakowa dobrze jednak bronili i nie pozwalali "żółto-czerwonym" na zbyt wiele pod swoim polem karnym.

57': Po dośrodkowaniu Cebuli z rzutu wolnego do piłki doszedł Rymaniak. Obrońca próbował zamknąć wrzutkę, ale jego strzał z trudnej pozycji był niecelny.

60': Kontratak Wisły. Carlitos zagrał do Imaza, ten wpadł w pole karne i próbował pokonać Alomerovicia technicznym uderzeniem. Tor lotu piłki ryzykowną interwencją zmienił Kovacević. Bośniak był bliski gola samobójczego, ale na jego szczęście futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

70': GOL! 0:3! Fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Kecskes. Węgier chciał podać do Rymaniaka, ale to zagranie znakomicie przeczytał Carlitos. Hiszpan znalazł się w sytuacji "sam na sam" i nie dał najmniejszych szans Alomeroviciowi.

81': Mocne uderzenie Kiełba z rzutu wolnego przeleciało obok słupka.

89': Carlitos mógł skompletować hat-tricka. Jego sprytny lob przeleciał jednak nad poprzeczką.