Kovacević zadebiutował w Lidze Mistrzów i od razu poznał kunszt Messiego

wtorek, 20 października 2020 22:43 / Autor: Damian Wysocki

Adnan Kovacević, który poprzednie trzy sezony spędził w  Koronie Kielce, zadebiutował w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jego Ferencvaros przegrał z FC Barceloną na Camp Nou 1:5.

Dla mistrza Węgier był to pierwszy mecz w tych prestiżowych rozgrywkach od ćwierć wieku.

Adnan Kovacević rozegrał całe spotkanie. W 26. minucie sprokurował rzut karny, kiedy sfaulował Leo Messiego. Kilka chwil później sam poszkodowany otworzył wynik. Jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył Ansu Fati. W 52. minucie gospodarze prowadzili już 3:0, po tym jak zespołową akcję wykończył Felipe Coutinho.

W ostatnich 22 minutach mistrz Węgier w grał z przewagą jednego zawodnika. Czerwoną kartką ukarany został Gerard Pique, który w polu karnym sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Tokmaca Nguena. "Jedenastkę" na gola zamienił Igor Kharatin.

W końcówce gospodarze strzelili jeszcze dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Pedri i Ousmane Dembele. Przy trafieniu tego drugiego asystował Leo Messi, który wcześniej z łatwością ograł byłego kapitana Korony. Bośniak otrzymał jeszcze żółtą kartkę w doliczonym czasie gry.

W przyszłą środę Ferencvaros podejmie na swoim stadionie Dynamo Kijów. Mistrz Węgier w fazie grupowej zmierzy się jeszcze z Juventusem Turyn.