Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Koroneczki rozpoczną pracę pod koniec lipca

środa, 12 lipca 2023 07:50 / Autor: Damian Wysocki
Koroneczki rozpoczną pracę pod koniec lipca
Koroneczki rozpoczną pracę pod koniec lipca
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Suzuki Korona Handball rozpocznie przygotowania do nowego sezonu w ostatni dzień lipca. 

Zespół Pawła Tetelewskiego wystartuje w rozgrywkach nowoutworzonej Ligi Centralnej, która będzie stanowić bezpośrednie PGNiG Superligi. Zobaczymy w niej najlepsze zespoły trzech dotychczasowych grup pierwszej ligi, plus spadkowicza z Chorzowa.

– Na pewno czeka nas dużo lepsze granie, bardziej obciążające z dłuższymi i cięższymi wyjazdami. Są tam przecież Gdynia, Tczew, Jelenia Góra, Poznań, Szczecin. W pierwszym sezonie każdemu pewnie będzie ciężko cokolwiek powiedzieć o szansach. To będzie taki sezon zapoznawczy.  Na pewno jednak poziom będzie wyższy niż w pierwszej lidze. Nie będzie meczów, gdzie można wygrać 10-15 bramkami. Każdy pojedynek może mieć swoją historię – mówi trener Paweł Tetelewski.

Suzuki Korona Handball rozpocznie przygotowania w poniedziałek, 31 lipca. Przez pierwsze dwa tygodnie będzie pracować w hali na Dąbrowie. W połowie sierpnia pojedzie na turniej towarzyski w czeskim Hodoninie, gdzie obok gospodarzy zmierzy się z zespołami z Austrii i Niemiec. W kolejnych tygodniach drużyna może zagrać jeszcze na turnieju w Krakowie. Sparingpartnerzy na drugą część okresu przygotowawczego są dopiero ustalani.

Kielecki zespół rozpocznie nowy sezon 23 września wyjazdowym meczem z Sośnicą Gliwice.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO