Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Korona zaczyna świętowanie 50-lecia

poniedziałek, 02 stycznia 2023 13:11 / Autor: Damian Wysocki
Korona zaczyna świętowanie 50-lecia
Korona zaczyna świętowanie 50-lecia
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Trwający rok będzie bardzo ważny dla Korony Kielce, która świętuje pięćdziesięciolecie istnienia. Z tej okazji klub wypuścił już jubileuszowy kalendarz z legendami „żółto-czerwonych”, w Nowy Rok zmianie uległ również layout grafik. Jak będą wyglądały kolejne miesiące? 

„Urodziny” Korony przypadają 10 lipca. Tego dnia w 1973 roku doszło do połączenia dwóch innych kieleckich klubów – Iskry i SHL. Największe sukcesy „żółto-czerwonych” przyniósł XXI wiek. Obecny sezon jest piętnastym spędzonym w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Kielecki klub przystąpił do świętowania jubileuszu. W poprzednich miesiącach zorganizował sesję zdjęciową z udziałem byłych piłkarzy i trenerów „żółto-czerwonych”, którzy wyjątkowo zapisali się w historii zespołu. W ten sposób powstał kalendarz „Legendy Korony”. Znaleźli się w nim najlepszy szkoleniowiec i piłkarz 40-lecia klubu, czyli Włodzimierz Gąsior i Grzegorz Piechna. Jest też najlepszy strzelec w historii – Henryk Kiszkis oraz goniący go w tej statystyce Jacek Kiełb. Są również lubiani przez kibiców Paweł Kozak i Maciej Pastuszka. Ze współczesnych czasów uwiecznieni zostali Paweł Golański i Kamil Kuzera.

1 stycznia zmianie uległ również klubowy layout w mediach społecznościowych. W następnych miesiącach należy spodziewać się więcej aktywności.

–  Wiemy, że ten rok jest wyjątkowy dla naszego klubu. Chcemy godnie uczcić pięćdziesięciolecie. Będziemy świętować cały rok. Oczywiście najważniejsza jest sportowa walka o utrzymanie ekstraklasy, ale w kolejnych miesiącach będziemy wracać do historii, przybliżać wyjątkowe postacie związane z Koroną.  Niespodzianek będzie więcej, ale o nich będziemy informować w kolejnych tygodniach. Na pewno chcemy, aby każdy kibic odnalazł w tym coś dla siebie – mówi Daria Wollenberg, dyrektor ds. marketingu w kieleckim klubie.

Kulminacyjnym puntem obchodów ma być gala z okazji 50-lecia. Wówczas poznamy najlepszą „jedenastkę” tego okresu, podobnie jak zawodnika i trenera. Bardzo możliwe, że klub zdecyduje się na przygotowanie wyjątkowego, dedykowanego kompletu strojów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO