Korona tylko z remisem. Nie wykorzystała gry w przewadze

niedziela, 28 lutego 2021 13:18 / Autor: Piotr Michalec
Piotr Michalec

W meczu 18. kolejki Fortuna I Ligi, Korona Kielce zremisowała na Suzuki Arenie z Chrobrym Głogów 2:2 (1:1). Bramki dla kielczan zdobyli Jacek Podgórski i Grzegorz Szymusik. Goście od 70 minuty grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Mikołaja Lebedyńskiego. Korona straciła prowadzenie w doliczonym czasie gry.

Minuta po minucie:

1 min. – zaczynamy pierwszy mecz Korony po zimowej przerwie na Suzuki Arenie

2 min. – kapitalna interwencja Zapytowskiego po bardzo mocnym uderzeniu stopera Chrobrego z 30 metra, rzut rożny dla gości

4 min. – bardzo groźna akcja Chrobrego, Lebedyński w świetnej sytuacji nie trafił „główką” z 6 metra do bramki Korony

6 min. – 100% okazja dla Korony, doskonała wrzutka Podgórskiego, ale Yilmaz w idealnej sytuacji nie trafił strzałem głową w światło bramki gości

7 min. – celny strzał Thiakane z 11 metra, ale zbyt słaby, aby zaskoczył bramkarza

9 min. – bardzo żywe tempo spotkania, obie drużyny dużo biegają, ciekawy otwarty mecz

15 min. – znowu groźnie pod bramką Korony, strzał Piotrowskiego z 20 metra i po rykoszecie

16 min. – GOL! Kapitalna kontra Korony, żółto-czerwoni wyszli w szybkim ataku w 5-ciu na 3-ech obrońców gości, akcja zakończona mocnym i dokładnym strzałem Podgórskiego z 11 metra. Świetna akcja Korony! 1:0!

Zanim Koroniarze wyszli do kontry w polu karnym Korony po rzucie rożnym piłka trafiła w rękę Podgórskiego. Zawodnicy Chrobrego sygnalizowali sędziemu, aby zagwizdał rzut karny, ale sędzia tego nie zrobił. W tym czasie Korona wychodziła z zabójczą kontrą. Jest kontrowersja.

22 min. – świetna akcja Korony w polu karnym, Pervan z Thiakane zagrali kilka razy z pierwszej piłki i obrońcy Chrobrego byli całkowicie zagubieni, ale niestety ostatnie podanie w środek pola karnego przecięli defensorzy gości

26 min. – GOL!  Zaspała obrona Korony, która pozwoliła zawodnikiom Chrobrego swobodnie rozgrywać piłkę przed polem karnym. Lebedyński skutecznym wślizgiem zakończył dośrodkowanie na 5 metr. Spory błąd Szywacza, który nie kontrolował ustawienia napastnika gości tuż przez bramką Korony

32 min. – pięknie rozegrana akcja Korony po rzucie rożnym, świetne dośrodkowanie Podgórskiego i bardzo dobry strzał głową Yilmaza, ale bramkarz z najwyższym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczkę

35 min. – celny strzał Cywki z 20 metra, dobra akcja Chrobrego

39 min. – doskonała okazja dla Korony! Oliveira dobrze podał na 18 metr do Thiakane, ale ten w bardzo dobrej okazji przeniósł piłkę nad poprzeczką

44 min. – Korona długo utrzymuje pikę na połowie Chrobrego, ale nie potrafi stworzyć dobrej okazji

45 min. – kotłuje się w polu karnym Chrobrego, ale brakuje celnego strzału na bramkę gości

Bardzo ciekawa pierwsza połowa spotkania. Z przewagą Korony, ale goście też potrafili przeprowadzić kilka bardzo dobrych akcji. Najlepszym zawodnikiem na boisku jest Jacek Podgórski, jeśli koledzy dostosują się do jego zaangażowania i aktywności, to Korona powinna wygrać to spotkanie.

46 min. – zaczynamy druga połowę

53 min. – fatalny błąd Szywacza, musiał faulować 30 metrów od bramki Piotrowskiego, bo zawodnik Chrobrego wychodził na dobrą pozycję

56 min. – dobra akcja Korony, wymiana podań Szymusika z Pervanem, ale ostatnie podanie już w polu karnym niecelne

58 min. – piłkarze Korony zaczynają przeważać, ale brakuje dokładnego „ostatniego podania”

59 min. – GOL! Błąd bramkarza Chrobrego, złe wybicie przejmuje Thiakane. Podaje w polu karnym do Szymusika, a ten centro-strzałem umieszcza piłkę w bramce gości! 2:1! Powtórki telewizyjne pokazały, że piłkarz Korony w momencie oddawania strzału był na pozycji spalonej. Gol uznany, w 1 lidze nie ma systemu VAR.

66 min. – bardzo aktywny Podgórski faulowany pod polem karnym Chrobrego, będzie dobra okazja dla kielczan. Zakotłowało się w polu karnym gości, to była bardzo dobra szansa dla Korony!

69 min. – świetna szansa dla Korony po przejęciu piłki w środku pola i szybkiej kontrze, ale Szymusik bardzo źle wykończył tę obiecującą akcję

70 min. – czerwona kartka dla Lebedyńskiego, napastnik w ciągu kilku minut zarobił dwie żółte kartki, tę drugą za bezsensowny faul w środku boiska

77 min. – faulowany w środku boiska Thiakane i kolejna żółta kartka dla gości, zaostrza się gra

79 min. – doskonała okazja dla Korony, dobre podanie na 10 metr Szymusika do Yilmaza, ale ten zupełnie pogubił się pod bramką Chrobrego, powinno być 3:1

81 min. – podwójna zmiana w Koronie, kielczanie poszukają okazji do „zamknięcia” wyniku tego meczu

85 min. – rzut wolny dla Chrobrego sprzed pola karnego Korony, złe wybicie Thiakane, musiał interweniować Zapytowski, ale był faulowany podczas tej interwencji. Piłka znalazła się w bramce kielczan, ale sędzia słusznie odgwizdał faul na bramkarzu

88 min. – nerwowo na boisku, Chrobry nie ma nic do stracenia i ostro walczy w środku boiska

90 min. – GOL! Dla Chrobrego! Zamieszanie w polu karnym po wyrzucie z autu i Maksymilian Banaszewski zdobywa bramkę dla gości! Fatalne zachowanie defensywy kielczan…

Fatalnie rozegrana końcówka meczu przez Koronę. Ambitna postawa gości, którzy zasłużenie wywalczyli remis. Wynik dla kieleckich kibiców niekorzystny, ale trzeba przyznać, że był to dobry, szybki mecz na Suzuki Arenie, jak na pierwszoligowe realia.

Korona Kielce – Chrobry Głogów 2:2 (1:1).

Korona Kielce - Chrobry Głogów 2:2 (1:1)

Bramki: Podgórski 16’, Szymusik 59’ – Lebedyński 27’, Banaszewski 90’

Składy:Korona: Zapytowski - Kobryń, Zebić, Szywacz - Szymusik, Diaz, Oliveira (Gąsior 65’), Pervan (Łysiak 80’), Podgórski (Łukowski 71’) – Yilmaz (Kiełb 80’), Thiakane

Chrobry: Makuchowski, Bougaidis, Lebedyński, Banaszewski, Mandrysz (Kolec 81’), Ilków-Gołąb, Ziemann, Cywka (Kowalczyk 81’), Dziąbek, Stolc, Piotrowski (Bryła 66’) Kartki: Zebić, Oliveira, Szywacz – Ilków-Gołąb, Lebedyński (dwie żółte i czerwona)