Korona ponownie traci punkty w końcówce

piątek, 04 czerwca 2021 21:38 / Autor: Sebastian Kalwat

W 33. kolejce Fortuna I Ligi, Korona Kielce zremisowała z Widzewem Łódź 1:1. Podopieczni Dominika Nowaka rozegrali dobrą pierwszą połowę i prowadzili po trafieniu Jacka Podgórskiego z rzutu karnego. W drugiej części więcej strzałów oddali przyjedni, a wyrównali w 86. minucie. Na listę strzelców wpisał się Karol Czubak.

Przed pierwszym gwizdkiem odbyło się oficjalne pożegnanie piłkarzy: Marka Kozioła i Kornela Kordasa oraz trenera bramkarzy Mirosława Dreszera. Cała trójka po sezonie opuści kielecki zespół. W początkowych fragmentach goście częściej utrzymywali się przy piłce.

W 9. minucie byli blisko zdobycia gola, jednak piłka po strzale głową Mateusza Możdzenia trafiła w słupek.

Kielczanie odpowiedzieli kilka chwil później. Po podaniu od Jacka Kiełba piłkę w polu karnym próbował przyjąć Marcin Szpakowski, jednak obrońcy do tego nie dopuścili, a strzał Jakuba Łukowskiego, do którego ostatecznie trafiła piłka  był niecelny.

W 26. minucie podopieczni Dominika Nowaka ponownie stworzyli dobrą akcję, po której dużo czasu na oddanie strzału miał Marko Pervan, lecz uderzenie Chorwata trafiło w jednego z obrońców Widzewa.

Kilka minut później łodzianie zagrozili bramce Korony. W dobrej sytuacji znalazł się Paweł Tomczyk, ale jego uderzenie dobrze obronił Marceli Zapytowski.

W 41. minucie w polu karnym Widzewa faulowany był Jacek Kiełb i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny mocnym strzałem na gola zamienił Jacek Podgórski.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej odsłony, Widzew miał znakomitą sytuację do wyrównania. Oko w oko z bramkarzem Korony stanął Paweł Tomczyk, ale interwencja Marcelego Zapytowskiego zapobiegła utracie gola przez Koronę.

W kolejnej fazie pojedynku żadna z drużyn nie była w stanie stworzyć zagrożenia. Kielczanie kontrolowali przebieg pojedynku utrzymując jednobramkowe prowadzenie.

W 86. minucie Widzew doprowadził do wyrównania. W dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Karol Czubak i mocnym strzałem pokonał bramkarza Korony.

W przyszłą niedzielę, w ostatnim spotkaniu sezonu, Korona zagra na wyjeździe z Radomiakiem Radom.

Korona Kielce – Widzew Łódź 1:1 (1:0)

Bramki: Podgórski 42 k. - Czubak 86

Korona: Zapytowski Szymusik (82’ Kobryń), Zebić, Seweryś, Lisowski – Podgórski (82’ Thiakane), Szpakowski, Oliveira, Kiełb (K), Pervan (66’ Petrović) – Łukowski.

Widzew: Kudrjavcevs – Becht (90' Becht), Grudniewski, Nowak, Stępiński – Poczobut (K), Hanousek, Możdżeń (70’ Caique), Czubak – Samiec-Talar (70’ Kmita), Tomczyk.

Żółte kartki: Pervan, Kiełb - Samiec-Talar, Becht