Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Korona Kielce jedzie po marzenia! W drodze na Narodowy rewanż za mecz sprzed 14 lat

wtorek, 27 lutego 2024 17:03 / Autor: Michał Gajos
Korona Kielce jedzie po marzenia! W drodze na Narodowy rewanż za mecz sprzed 14 lat
Fot. Łukasz Czerwiak
Korona Kielce jedzie po marzenia! W drodze na Narodowy rewanż za mecz sprzed 14 lat
Fot. Łukasz Czerwiak
Michał Gajos
Michał Gajos
Trwająca zacięta walka na ligowym polu ta na chwilę – co najmniej 90 minut – ustąpi miejsca wielkim marzeniom, które rodzą się na etapie ćwierćfinału Pucharu Polski. Koroniarze w drodze na Narodowy zmierzą się z Jagiellonią.

Koronę na piątym odcinku pomiarowym na krętej drodze do Stadionu Narodowego od domu reprezentacji Polski dzieli 195 kilometrów i kolejne dwie batalie.  

– Jeden z etapów. Chcemy marzyć. Przeciwnik jest bardzo trudny. To lider ekstraklasy. Będzie trudno, ale pokazaliśmy, że możemy rywalizować z każdym – powiedział Kamil Kuzera.

No właśnie Złocisto-Krwistych czeka nie lada wyzwanie. Jego podopieczni zmierzą się na terenie lidera PKO Ekstraklasy. Jednak to, że białostoczanie nie są bezbłędni na własnym boisku, pokazał początek rundy wiosennej. Gracze trenera Siemieńca przegrali wszak 1:2 z Lechem Poznań i tylko zremisowali z Ruchem Chorzów 1:1.

– To zawsze dla nas wskazówka, mowa o sposobie gry Ruchu Chorzów. Natomiast Jagiellonia bez względu na strukturę rywali stara się robić swoje rzeczy. Mamy swój pomysł, jeśli będziemy go realizować, są powody ku temu, aby było dobrze – dodał.

Podstawą będzie właściwe nastawienie od pierwszego gwizdka arbitra. – Musimy wejść bardzo mocno w mecz. Pierwsze minuty Jagiellonii są mordercze. Musimy być sobą. Mamy swój sposób na ten mecz. Niektóre rozwiązania pokażą drogi, której będziemy szukać – zdradził.

Początek środowej potyczki o godz. 17:30. Co ciekawe, będzie to już druga konfrontacja obu ekip na tym samym etapie Pucharu Polski. W sezonie 09/10 kielczanie pokonali zespół Michała Probierza 3:1, ale w rewanżu polegli w stosunku 1:3 z późniejszym zdobywcą trofeum.  

14812.jpg

Transmisja z Białegostoku w całości na naszej antenie.

fot. Oskar Patek / CKsport.pl

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO