Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Komisarz Ligi ukarze mistrza i wicemistrza Polski. Oświadczenia Płocka to nie wszystko

czwartek, 08 czerwca 2023 21:30 / Autor: Damian Wysocki
Komisarz Ligi ukarze mistrza i wicemistrza Polski. Oświadczenia Płocka to nie wszystko
Komisarz Ligi ukarze mistrza i wicemistrza Polski. Oświadczenia Płocka to nie wszystko
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Chociaż od „Świętej Wojny” o mistrzostwo Polski minęły trzy tygodnie, to ma ona pozaboiskową kontynuację. Bardzo możliwe, że  niebawem Barlinek Industria Kielce i Orlen Wisła Płock zostają ukarane przez Komisarza Rozgrywek PGNiG Superligi. Do takich informacji dotarło TVP Sport.

W sportowej rywalizacji podopieczni Tałanta Dujszebajewa wygrali 27:24, sięgając po 20 mistrzostwo Polski.

Po spotkaniu klub z Płocka potężnie zaskoczył. Do sędziów tego pojedynku Filipa Fahnera i Łukasza Kubisa oraz delegata Mirosława Bauma wystosował „przedsądowe wezwanie do złożenia wyjaśnień ze swych decyzji w trakcie zawodów”. Orlen Wisła, opierając się na opinii czterech, nieznanych z nazwiska ekspertów, wytknął im 40 błędów, w tym 34 na swoją niekorzyść.

Piotr Łebek prowadzi postępowanie w sprawie tego pisma, które wywołało następnie serię kolejnych oświadczeń. Na tapet wzięci zostali prezes Artur Stanowski, dyrektor sportowy Przemysław Wiśniewski i trener Xavier Sabate, którzy się pod nim podpisali.

– To postępowanie dyscyplinarne dotyczy zachowania przedstawicieli Wisły, szczególnie w zakresie krytyki względem arbitrów. Przepisy ligowe są tutaj jasne – krytyka oficjeli nie jest dozwolona – mówi Piotr Łebek, cytowany przez TVP Sport.

Do tego oba kluby mają otwarte postępowania dotyczące kibiców. Komisarz Ligi zajmuje się obraźliwym transparentem, który przed startem pojedynku zademonstrowali kibice z Kielc, do tego incydentem dotyczącym podarcia przez nich flagi klubu z Płocka.

Piotr Łebek sprawdza również, czy mistrz Polski zadbał o wszystkie kwestie bezpieczeństwa na sektorze gości.

Decyzje w tej sprawie mają zapaść pod koniec przyszłego tygodnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO