Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Kielecki maestro w jedenastce kolejki za mecz z Jagiellonią

wtorek, 14 listopada 2023 11:19 / Autor: Michał Gajos
Kielecki maestro w jedenastce kolejki za mecz z Jagiellonią
Fot. Łukasz Czerwiak
Kielecki maestro w jedenastce kolejki za mecz z Jagiellonią
Fot. Łukasz Czerwiak
Michał Gajos
Michał Gajos

Piłkarz Korony Kielce, David Plata Gonzalez, czyli Nono, znalazł się w drużynie 15. kolejki PKO Ekstraklasy. Hiszpan został wyróżniony za mecz z Jagiellonią Białystok.

Środkowy pomocnik ponownie rozegrał bardzo dobry mecz w żółto-czerwonych barwach. Tym razem Hiszpan był czołową postacią świetnie prezentującego się zespołu na tle wicelidera rozgrywek – Jagiellonii Białystok.

To Nono otworzył wynik rywalizacji, wykorzystując rzut karny w ostatniej akcji pierwszej połowy i podawał do Martina Remacle przy trafieniu wspominanego Belga, a przez 71 minut, które spędził na boisku, był kreatorem i tempomatem akcji kielczan.

Jego wpływ na grę gospodarzy był aż nadto odczuwalny, gdy… zszedł z boiska, a Złocisto-Krwistym, po drugim golu wyrównującym „Jagi”, zabrakło między innymi jego kreatywności do pokuszenia się o jeszcze jedną ucieczkę białostoczanom.

32-latek został nominowany do jedenastki kolejki drugi raz w bieżącej kampanii (6. kolejka po meczu z Zagłębiem). W 15. serii gier znalazł się u boku: Kovacevicia (Raków), Getingera (Stal), Bejgera (Śląsk), Craciuna (Puszcza), Jakuby (Puszcza), Ramiereza (ŁKS), Kozaka (Ruch), Kądziora (Piast), Grosickiego (Pogoń) oraz Janczukowicza (ŁKS).

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO