Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
KONKURS SIERPIEŃ

SPORT

Kielce stolicą bilarda. Na Uroczysku otwarto unikatowe centrum

poniedziałek, 04 lipca 2022 17:05 / Autor: Damian Wysocki
Kielce stolicą bilarda. Na Uroczysku otwarto unikatowe centrum
Kielce stolicą bilarda. Na Uroczysku otwarto unikatowe centrum
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Siedem profesjonalnych stołów, zaplecze do odpoczynku i analizy oraz niezbędny sprzęt – to niektóre z elementów nowo otwartego w Kielcach, Międzynarodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Bilardowego ERG Bieruń.

To inwestycja unikatowa w skali Europy. Nowe, najważniejsze miejsce dla polskich bilardzistów mieści się na osiedlu Uroczysko (ul. Warszawska 155).  

– To miejsce, w którym obywać się będą zgrupowania kadr narodowych i wojewódzkich, szkolenia, imprezy i spotkania międzynarodowe. To w pełni profesjonalne, niekomercyjne centrum przygotowań naszych bilardzistów na wzór tych, które posiadają duże związki sportowe w naszym kraju. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które pomogły w realizacji tego projektu – powiedział  Grzegorz Kędzierski, wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego.

– Jestem przekonany, że centrum będzie stolicą europejskiego, a może i światowego sportu bilardowego, a przygotowujący się w nim nasi zawodnicy i zawodniczki dadzą nam swymi występami powody do dumy i radości. Mam nadzieję, że wiele razy usłyszymy najpiękniejszą pieśń na świecie, czyli „Mazurka Dąbrowskiego” granego nie tylko dla nich, ale dla każdego Polaka – uzupełnił wiceprezes PZBil.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO