Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Karaliok: Nie można narzekać na to, ile rzuciłem bramek

sobota, 29 października 2022 21:57 / Autor: Damian Wysocki
Karaliok: Nie można narzekać na to, ile rzuciłem bramek
Karaliok: Nie można narzekać na to, ile rzuciłem bramek
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Arciom Karaliok pobił swój strzelecki rekord w seniorskim handballu. W sobotnim, superligowym starciu przeciwko Zagłębiu Lubin rzucił aż 16 bramek. – Zdobyłem kiedyś tyle, ale miałem 17 lat i grałem w białoruskiej młodzieżówce – wyjaśnił obrotowy mistrza Polski.

Łomża Industria wygrała w Hali Legionów z osłabionym Zagłębiem 39:20.

– Dla nas to bardzo trudny okres, bo mamy wiele meczów, duże obciążenie i mało treningów. Przed spotkaniem z Zagłębiem nie trenowaliśmy, gdyż do Kielc dotarliśmy w piątek wieczorem. Dlatego tym bardziej jesteśmy dumni z postawy zespołu, który nie zlekceważył przeciwnika, choć wiedzieliśmy, że rywale przyjadą w osłabionym składzie. W naszej drużynie zagrało wszystko: bramka, obrona, atak. Może odrobinę szwankowała skuteczność, ale przy takim wyniku zawsze wkrada się luz – powiedział Krzysztof Lijewski.

To był wieczór Arcioma Karalioka. Obrotowy wykorzystał wszystkie 16 rzutów. Był o krok od wyrównania rekordu ligi Arkadiusza Moryty, który cztery lata temu zdobył 17 trafień w meczu z Piotrkowianinem.

– Nie można narzekać na to, ile rzuciłem bramek. Dobrze przygotowaliśmy się po meczu w Celje, choć mieliśmy tylko 48 godzin przerwy. Zrobiliśmy swoją robotę, najważniejsze, że obyło się bez kontuzji. Czy kiedyś wcześniej zdobyłem 16 bramek? Tak, ale miałem wtedy 17 lat i grałem dla młodzieżowej reprezentacji Białorusi. Miałem swój dzień, ale nie sądzę, żeby koledzy grali specjalnie na mnie. Było zespołowo, nie szliśmy na rekord. Nawet nie liczyłem bramek. Myślałem, że mam ich 12 czy 13 – wyjaśniał Arciom Karaliok.

Łomża Industria rozegra kolejny mecz w czwartek. Jej rywalem w Hali Legionów będzie Pick Szeged.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO