SPORT
Karaliok coraz bliżej powrotu


Arciom Karaliok, obrotowy mistrza Polski, jest coraz bliżej powrotu do gry. Rozpoczął już z treningi z piłką. Gorsza informacja jest taka, że uraz barku dotyczy jednak prawej, rzutowej ręki.
Białorusin doznał kontuzji podczas przerwy reprezentacyjnej. Jego kadra grała sparing z Rosją. Początkowo, kiedy obrotowy nie wrócił do Kielc, mówiło się, że chodzi o lewą rękę.
Dalej przechodzi rehabilitację. Zgodnie z zapowiedziami, do dyspozycji sztabu szkoleniowego powinien być gotowy na przyszłotygodniowy, wyjazdowy mecz z MMTS-em Kwidzyn w półfinale Pucharu Polski (12 kwietnia).
– Arciom wygląda coraz lepiej. Wziął piłkę do ręki, oddaje lekkie rzuty. Jego powrót jest celowany na mecz pucharowy. Oczywiście, może wrócić wcześniej. Znamy jednak podejście Tałanta i naszego sztabu medycznego. Lepiej poczekać kilka dni więcej i wszystko wyleczyć, niż miałby wrócić o dzień za wcześnie – tłumaczy Krzysztof Lijewski, drugi trener mistrza Polski.
W środę Industria Kielce zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

![[Oceny meczowe] Solidna pomoc, gorsza obrona](/media/k2/items/cache/f6e629e59c28e4b2663a7ff5e613c768_L.jpg)





![[Rozmowa] Siejak: Radio eM jest jednym z ważniejszych partnerów medialnych Korony](/media/k2/items/cache/b568aa7fcbe6c3e17350773eaccc7a37_L.jpg)
