Kapitalny start Suzuki Korony Handball. Trzecie zwycięstwo z rzędu kielczanek

sobota, 07 października 2023 21:08 / Autor: Michał Gajos

Zawodniczki Suzuki Korony Handball Kielce pokonały w pierwszym domowym meczu sezonu UKS Dziewiątkę Legnica 35:29. Podopieczne trenera Tetelewskiego zanotowały tym samym trzeci triumf w trzeciej kolejce sezonu Ligi Centralnej.

Tym razem – w przeciwieństwie do poprzednich spotkań sezonu 23/24, gdy Koroneczki odwracały losy meczu po przegranych pierwszych połowach – zespół ze stolicy województwa świętokrzyskiego wypracował solidną zaliczkę jeszcze do 30. minuty rywalizacji. Gospodynie ustawiły sobie to spotkanie już od samego jego początku, wychodząc szybko na czterobramkowe prowadzenie. Do końca premierowej części zawodów bilans bramek na plus urósł nawet sześciu trafień.

Po zmianie stron kielczanki nieustannie utrzymywały na dystans zespół z Legnicy. Długimi fragmentami prowadziły siedmioma, a nawet ośmioma golami. Natomiast finalnie zapas bramkowy pozostał na niezmienionym poziomie względem rozstrzygnięć przed przerwą. Koroneczki wygrały tym samym trzeci mecz z rzędu, czym mogą pochwalić się jeszcze szczypiornistki Ruchu Chorzów, SPR-u Gdynia i MTS-u Żory.

Kolejne spotkanie Suzuki Korona rozegra za dwa tygodnie z wyżej wymienionymi zawodniczkami z Pomorza.